10 Adımda İmparator Penguen Çizimi

07.03.2022 / Eğlence / Eğitim

Antarktika'nın sert soğukları ve amansız yaşam koşulların pek çok hayvan için zorludur ancak imparator penguenler için bu geçerli değildir.

10 Adımda İmparator Penguen Çizimi

Bu çarpıcı uçamayan kuş, buzlu kıtaya özgü en büyük penguen türüdür ve Dünya'nın en büyüleyici yaratıklarından biridir. Fakat karmaşık biyolojik yapısına rağmen bu muhteşem hayvanı çizmek oldukça kolay. Başlamak için ihtiyacınız olan şeyler kurşun kalem, silgi, kalem ve kâğıt.

Başlamaya hazır mısınız? O halde gelin hep beraber bir penguen çizelim!

Adım 1: Bir Oval Çizin

Penguenin gövdesini oluşturmak için büyük bir oval çizerek başlayın. Ardından, ovalin altına iki yarı dikdörtgen bacak ekleyin.

Adım 2: Ayaklarını Oluşturun

Ovalin altında olacak şekilde iki yarı dikdörtgenden bacak oluşturun.

Adım 3: Ayak Parmaklarını Ekleyin

Ayakları tamamlamak için her bacağa üç oval ayak parmağı ekleyin.

Adım 4: Kuyruğunu Çizin

Ardından, penguenin bacaklarının arasına giren geniş, üçgen bir kuyruk çizin. Vücudun şeklini biraz değiştirmek için ovalin arkasına başka bir çizgi eklemeniz gerekebilir.

Adım 5: Gagasını Oluşturun

Penguenin alt yarısına odaklandıktan sonra üst yarısına kaleminizi alıp ovalin tepesinden uzanan bir yay şekli çizin. Bu gaga olacak.

Adım 6: Kafasını Tamamlayın

Birkaç yumuşak yuvarlak kemer kullanarak kafasını tamamlayın ve yuvarlaktan daha badem şeklinde göründüğünden emin olun.

Adım 7: Bir Kanat Ekleyin

Ardından, ovalin yaklaşık dörtte biri kadar aşağı, bacakların başlangıcına yakın biten bir uzun ince kanat ekleyin.

Adım 8: Konturlarını Oluşturun

Penguenler, smokin benzeri belirgin bir renge sahiptir. Bu nedenle, imparator penguenlerin birkaç referans fotoğrafını kullanarak, bu siyah beyaz desenin nerede olacağını tespit ederek ana hatlarını hafifçe oluşturun.

Adım 9: Çizimi Belirginleştirin

Ardından, gereksiz çizgileri silerek ve çizimi düzelterek taslağı temizleyin.

Adım 10: Mürekkeple Üzerinden Geçin

Ardından, çizimin üzerinden mürekkeple geçin.

İşlemlerimiz bitti; şimdi harika bir imparator penguene sahibiz. Dilerseniz aşağıdaki görsele tıklayarak yavrusunu bulmasına da yardımcı olabilirsiniz.