2019'un En İyi Seyahat Fotoğrafları

13.06.2019 / Kültür / Sanat / Seyahat

Doğa ve insan yaşamı sahnelerini konu alan National Geographic Seyahat Fotoğraf Yarışması'nın 2019 yılı kazananları duyuruldu.

2019'un En İyi Seyahat Fotoğrafları

Dünyadaki inanılmaz doğa görüntülerini ve insan yaşamı sahnelerini konu alan National Geographic Seyahat Fotoğraf Yarışması'nın 2019 yılı kazananları duyuruldu. Kazananlar, Doğa, Şehirler ve İnsanlar olarak üç ayrı kategoriden binlerce uluslararası fotoğraf arasından seçildi.

7.500 dolarlık büyük ödülün sahibi, Grönland'dan çarpıcı bir manzara sunan Weimin Chu oldu. Kar ve sisin arasında ortaya çıkan küçük renkli evleri ile Upernavik'te bir balıkçı köyünü çeken sanatçı, “Soğuk, karla kaplı bembeyaz bir toprak; alacakaranlıktaki mavi renk tonu onu daha da serinleştiriyor. Ancak pencerelerden, sokak ışıklarından ve üç kişilik bir ailenin samimi sohbetinden doğan ışık bu ürpertici dünyayı sıcacık sarıyor.” diyerek fotoğrafını betimledi.

ödüllü akbaba fotoğrafı

İnsanlar kategorisinde birincilik kazanan Huaifeng Li’nin inanılmaz atmosferik fotoğrafı Showtime, Çin'in Licheng ilçesinde bir gece vakti opera performansı için hazırlanan oyuncuları yakalarken, Doğa kategorisinde birincilik kazanan Tamara Blazquez Haik’in Tender Eyes adlı kızıl akbaba fotoğrafı, İspanya’daki Monfragüe Ulusal Parkı’nda gökyüzü boyunca yükselen bir akbabanın görkemli anını ölümsüzleştirdi.

2019 dünyanın en iyi seyahat fotoğrafları galerisi