2022'de Vizyona Girecek Korku Filmleri

18.04.2022 / Sinema / Genel

2022’de vizyona girecek 13 korku filmini sizler için derledik. Korkuyu iliklerinizde hissedeceğiniz bu filmleri gelin beraber inceleyelim.

2022'de Vizyona Girecek Korku Filmleri

1. Hellraiser

Hellraiser, David S. Goyer'ın orijinal hikâyesinden Ben Collins ve Luke Piotrowski'nin senaryosunu yazdığı, David Bruckner tarafından yönetilen, yakında çıkacak bir Amerikan korku filmi.

2. Jeepers Creepers: Reborn

Jeepers Creepers: Reborn, Sean Michael Argo tarafından yazılan ve Timo Vuorensola tarafından yönetilen yakında çıkacak bir Amerikan korku filmi. Bu, Jeepers Creepers film serisinin dördüncü filmi ve yeniden başlatılmasıdır ve Screen Media Films tarafından 2022'de piyasaya sürülmesi planlanmaktadır.

3. Hayır

Hayır (özgün ad: Nope), Jordan Peele tarafından yazılan ve yönetilen, Monkeypaw Productions bayrağı altında yayınlanan, yakında çıkacak bir Amerikan korku filmi. Başrollerini Daniel Kaluuya, Keke Palmer ve Steven Yeun'un paylaştığı filmin 22 Temmuz 2022'de Universal Pictures tarafından vizyona girmesi planlanıyor.

4. Salem's Lot

Salem's Lot, Gary Dauberman tarafından yazılan ve yönetilen yaklaşan bir Amerikan doğaüstü korku filmidir. Yapımcılığını New Line Cinema'nın üstlendiği film, Stephen King'in 1975'te yazdığı Korku Ağı adlı romanına dayanıyor.

5. Tepki

Tepki, Stephen King'in aynı adlı romanına dayanan, Keith Thomas tarafından yönetilen, yakında çıkacak bir Amerikan bilimkurgu-korku filmi. 1984 film uyarlamasının yeniden başlatılmasıdır.

6. Don't Worry Darling

Don't Worry Darling, Olivia Wilde tarafından yönetilen yakında çıkacak bir Amerikan erotik psikolojik gerilim filmi. Senaryo, Carey ve Shane Van Dyke ve Silberman'ın bir hikayesine dayanan Katie Silberman tarafından yazıldı.

7. Dark Harvest

Dark Harvest, David Slade tarafından yönetilen ve aynı adlı romandan uyarlanan, yakında çıkacak olan bir Amerikan fantezi-korku filmidir.

8. The Devil's Light

The Devil's Light, Daniel Stamm tarafından yönetilen ve Robert Zappia tarafından yazılan yaklaşan bir Amerikan doğaüstü korku filmidir. Başrollerinde Jacqueline Byers, Virginia Madsen ve Ben Cross oynuyor. Filmin 28 Ekim 2022'de vizyona girmesi planlanıyor.

9. Men

Men, Alex Garland tarafından yazılıp yönetilen yaklaşan bir korku drama filmi. Filmde Jessie Buckley ve Rory Kinnear rol alıyor. Film, 20 Mayıs 2022'de A24 tarafından vizyona girecek.

10. Bhool Bhulaiyaa 2

Bhool Bhulaiyaa 2, Anees Bazmee tarafından yönetilen ve Bhushan Kumar tarafından üretilen, yakında çıkacak olan Hintçe Hintçe komedi korku filmidir. Priyadarshan'ın 2007'deki ikonik korku komedisi Bhool Bhulaiyaa'nın bağımsız bir devamı. Bhool Bhulaiyaa 2 yıldızlı Kartik Aaryan, Tabu ve Kiara Advani.

11. Watcher

Watcher, Chloe Okuno'nun yönettiği ve Zack Ford tarafından yazılan 2022 Amerikan gerilim filmi. Filmde Maika Monroe, Karl Glusman ve Burn Gorman rol alıyor. 22 Ocak 2022'de 2022 Sundance Film Festivali'nde gösterildi.

12. Bed Rest

Bed Rest, Lori Evans Taylor tarafından yazılıp yönetilen yaklaşan bir Amerikan korku gerilim filmi. Filmin 15 Temmuz 2022'de vizyona girmesi planlanıyor.

13. Halloween Ends

Halloween Ends, David Gordon Green tarafından yönetilen ve John Carpenter ve Debra Hill tarafından yaratılan karakterlere dayalı olarak Green, Danny McBride, Paul Brad Logan ve Chris Bernier tarafından yazılan yaklaşan bir Amerikan slasher filmidir. 2021 yapımı Cadılar Bayramı Öldürür'ün devamı ve Cadılar Bayramı film serisinin on üçüncü filmidir.