2023'te Vizyona Girecek Aksiyon Filmleri

19.04.2022 / Sinema / Eğlence

2023 yılında vizyona girecek 12 aksiyon filmini sizler için derledik. Gelin size heyecan yaratacak bu filmleri beraber inceleyelim.

2023'te Vizyona Girecek Aksiyon Filmleri

1. Hızlı ve Öfkeli 10

Hızlı ve Öfkeli 10, Justin Lin tarafından yönetilen ve 2023'te vizyona girmesi planlanan bir Amerikan aksiyon filmidir. Hızlı ve Öfkeli serisinin 10,11'de iki bölüm halinde çekileceği son uzun metrajlı filmi ve Hızlı ve Öfkeli 9 filminin devamı niteliğindedir.

2. John Wick: Bölüm 4

John Wick: Bölüm 4 2019'daki John Wick: Parabellum'un doğrudan devamı ve John Wick film serisinin dördüncü filmidir. Amerikan yapımı neo-noir aksiyon filmidir

3. Aquaman ve Kayıp Krallık

Aquaman ve Kayıp Krallık, DC Comics'ten uyarlanan ve Aquaman karakterinin yer aldığı yaklaşan bir Amerikan süper kahraman filmi. DC Films, The Safran Company ve Atomic Monster Productions tarafından üretilen ve Warner Bros.

4. The Flash

The Flash, aynı adı taşıyan DC Comics karakterine dayanan, Kasım 2022'de vizyona girmesi beklenen Amerikan süper kahraman filmi. DC Films, The Disco Factory ve Double Dream tarafından üretilen ve Warner Bros. tarafından dağıtılmak üzere hazırlanan filmin DC Genişletilmiş Evren'deki 12. film olması amaçlanıyor.

5. The Marvels

Captain Marvel 2, Marvel Comics karakteri Carol Danvers/Captain Marvel'a dayanan yeni bir Amerikan süper kahraman filmidir. Marvel Studios tarafından üretilen ve Walt Disney Studios Motion Pictures tarafından dağıtılan filmin Captain Marvel ve Marvel Sinematik Evreni'deki otuz birinci filminin devamı olması amaçlanıyor.

6. Galaksinin Koruyucuları 3

Galaksinin Koruyucuları 3, Marvel Studios tarafından üretilen ve Walt Disney Studios Motion Pictures tarafından dağıtılan, Marvel Comics süper kahraman ekibi Galaksinin Koruyucuları'na dayanan yaklaşan bir Amerikan süper kahraman filmidir.

7. Ant-Man ve Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania, Marvel Comics karakterleri Scott Lang / Ant-Man ve Hope van Dyne / Wasp dayanan yeni bir Amerikan süper kahraman filmidir.

8. Görevimiz Tehlike 7

Görevimiz Tehlike 7 Christopher McQuarrie tarafından yazılan ve yönetilen ve Ethan Hunt rolünü tekrar canlandıran Tom Cruise'un başrolününü üstlendiği Amerikan aksiyon casus filmidir.

9. Indiana Jones 5

Indiana Jones filmi, James Mangold tarafından yönetilen ve senaryosu Mangold, Jez Butterworth ve John-Henry Butterworth tarafından ortaklaşa yazılan, yakında çıkacak bir Amerikan aksiyon - macera filmi.

10. Transformers: Canavarların Yükselişi

Transformers: Canavarların Yükselişi, Transformers serisine dayanan ve öncelikle Beast Wars hikayesinden etkilenen, yakında çıkacak olan Amerikan bilimkurgu aksiyon filmidir.

11. Kraven the Hunter

Kraven the Hunter, Columbia Pictures tarafından Marvel ile birlikte üretilen, aynı adı taşıyan Marvel Comics karakterine dayanan, yakında çıkacak bir Amerikan süper kahraman filmidir. Sony Pictures Releasing tarafından dağıtılan filmin, Sony'nin Spider-Man Evrenindeki dördüncü film olması amaçlanıyor.

12. Dune: Part Two (Dune: Part II)

Dune: Part 2, Kanadalı yönetmen Denis Villeneuve tarafından duyurulan bir Amerikan bilimkurgu filmi ve Dune: Çöl Gezegeni filminin devamı. Filmin 20 Ekim 2023'te ABD sinemalarında vizyona girmesi planlanıyor. Konu, Frank Herbert'in aynı adlı roman serisinin ilk kitabının ikinci yarısına dayanıyor.