23 Nisan Çiçek Dikimi Etkinliği

23.04.2022 / Genel

Bir yılı aşkın süredir yaptığı etkinliklerle dikkatleri üzerine çeken Fesleğen Pati Derneği, 23 Nisan’da çiçek dikimi gerçekleştirdi.

23 Nisan Çiçek Dikimi Etkinliği

Bursa'da hayvana, doğaya ve insana yardım etmeyi kendine amaç edinmiş Fesleğen Pati Sokak Hayvanlarını ve Doğayı Koruma Derneği, bir yılı aşkın süredir yaptığı proje ve etkinlikler ile adından sıklıkla söz ettirmeyi başardı.

fesleğen pati derneği 23 nisan etkinliği

Fesleğen Doğa çalışma grubu ile çevre ve doğa bilincini topluma aşılamak adına yaptıkları yeşillendirme çalışmaları ile Bursa ilinin birçok bölgesinde boy gösterdiler.

Atatürk’ün "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız.” sözüyle ilerlediğimiz bu projede çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda, Bursa'nın Osmangazi ilçesinde yer alan Yusuf Köstem İlkokulu birinci sınıf öğrencileriyle bir araya gelerek okullarının bahçesine çiçek ekip renklendirme çalışması yaptılar.

fesleğen pati derneği 23 nisan etkinliği

Dernek Başkanı Furkan Cinoğlu konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Çocuklara yeşili sevdirmek ve bu konuda bilinçlendirmek her şeyden önce onlara doğru mesajları iletmek önemli. Çocuklara doğa sevgisi ve doğa bilincinin kazandırmak, erken yaşlarda doğaya karşı farkındalık yaratmak, bağlılık ve sorumluluğun geliştirilmesinde büyük rol oynuyor.

Umudumuz gelecek nesillerde. Bu yüzden nereden geldiğini unutmayan, doğayı tanıyan, seven ve çevreyi önemseyen çocuklar yetiştirmek çok önemli.

fesleğen pati derneği 23 nisan etkinliği

Daha yaşanılabilir bir dünya için çalışmalarını gerçekleştiren Fesleğen Pati Sokak Hayvanlarını ve Doğayı Koruma Derneği gönüllüleri ile çıktığı bu yolda sayısını arttırmak istiyor.