27 Milyon TL Temettü Dağıtacak

26.04.2023 / Ekonomi / Genel

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (KONTR) yatırımcısına toplamda 27 milyon lira kar payı dağıtacak.

27 Milyon TL Temettü Dağıtacak

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (KONTR) 2023 yılında yatırımcısına temettü ödemeye hazırlanıyor. KONTR kodu ile işlem gören şirketi yatırımcısına hisse başına brüt 0,1500000 TL temettü verecek. Stopaj oranı düşüldükten sonra KONTR hissedarlarının alacağı kar payı hisse başına net 0,1350000TL olacak.

Şirketin temettü ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Şirketimizin kar payı dağıtılması hususunda Yönetim Kurulumuzun sunmuş olduğu teklif bugün yapılan Olağan Genel Kurul toplantısında kabul edilmiştir.

Kontrolmatik Teknoloji şirketi 2023 yılı içinde yapacağı temettü ödemesini, 14 Temmuz tarihinde gerçekleştirecek.

kontrolmatik kontr temettü kararı

Kontrolmatik Ne İş Yapar?

Türkiye’nin önde gelen mühendislik şirketlerinden olan Kontrolmatik, enerji ve teknoloji sektörlerine katma değerli ürün ve servisler sunan bir mühendislik şirketi, sistem entegratörü, teknolojik ürün ve çözümler sağlayıcısıdır.

Çok kısa sürede uluslararası alanda kendisine önemli bir yer edinen Şirket, bölgesel ve küresel bir güç olma yılında önemli adımlar atmaktadır. 2019 yılında Sistem Entegratörü Devleri listesine 44’üncü sıradan giren Şirket, 2020 yılında CFE Medya ve Teknoloji’nin yayınladığı dünyanın en büyük sistem entegratörleri listesinde 37’nci sırada yer bulmuş, 2021 yılında ise aynı listede 28’inci sıraya yükselmiştir.

2020 yılında %23,8’i halka arz edilen şirketin hisseleri Borsa İstanbul Ana Pazar’da işlem görmektedir.