85 Saniyede 1 Milyar Dolar Kazandı

12.11.2018 / Bilim / Teknoloji

Online ticaret devi Alibaba, Dünya Bekar Günü (Single Day) indirimlerinde yaptığı satışlarla 85 saniyede 1 milyar dolar kazandı.

85 Saniyede 1 Milyar Dolar Kazandı

Dünya Bekarlar Günü nedeniyle bütün online satış sitelerde 11-11 kampanyası yapıldı. Ülkemizde de n11 ve trendyol gibi birçok site bu kampanyaya uydu. Birçok üründe %70’e varan indirimlerin yanında, sepette ek indirimler yapıldı. Bazı ürünlerde de ikinci ürün 1 TL gibi çok küçük miktarlarda satıldı.

Bol kampanyalı alışveriş çılgınlığına fiyatların da düşmesi eklenince satış patlaması yaşandı. 11-11 etkinliğinde ise rekoru Alibaba kırdı. 85 saniyede 1 milyar dolar kazanan firma, unutulmayacak bir başarıya imza attı.

Alibaba E Ticaret

11-11 etkinliğinde 10 milyar dolara yakın bir gelir elde eden Alibaba, şirketin geçen yıl elde ettiği 25,3 milyar dolarlık ciroyu da geçmiş oldu.

Bekarlar Günü Nedir?

İlk kez 2009 yılında Alibaba tarafından başlatılan akım, bu gün dünya genelinde alışveriş çılgınlığı olarak kullanılıyor. Alibaba, Sevgililer Günü’ne zıt olarak çıkardığı Bekarlar Günü’nde ise milyarlık satışlar yapıyor.