9 Yaşında Liseden Mezun Oldu

21.03.2023 / Eğitim / Genel

Dokuz yaşındaki genç dahi David Balogun, kısa süre önce liseden mezun olan en genç insanlardan biri olarak tarihe geçti.

9 Yaşında Liseden Mezun Oldu

Daha önce 1990 yılında altı yaşında liseden mezun olan Michael Kearney’den bu yana, pek çok dahi çocuk keşfedilmiş ve özel olarak ilgilenilmiş olmasına rağmen şimdiye dek 11 yaşında mezun olan ünlü gazeteci Ronan Farrow’un altında bir yaşta başka bir çocuk çıkmamıştı.

Astrofizikçi olup karadelikleri ve süpernovaları incelemek isteyen David Balogun, Harrisburg'daki Reach Cyber Charter School'dan mezun oldu. Eğitimlerini yetişkin çocuklarla tamamlamak yerine uzaktan katılarak bitirdi. Öğretmenlerinden fazlasıyla destek aldığını ifade eden genç dahi, olgunluğuyla onları fazlasıyla etkilemiş durumda.

Fakat her şeye rağmen o hala bir çocuk. Yaşıtları gibi spordan ve müzikten hoşlanıyor. Karate öğreniyor ve piyano eğitimi alıyor. Anne ve babası her ne kadar onunla birlikte farklı düşünmek zorunda olduklarının farkında olsa da hala birlikte oyun oynayabiliyorlar.

Ve bugünlerde, ailesi onun için uygun bir üniversite eğitimi arıyor. Kendilerine yöneltilen “Harvard’ı düşünüyor musunuz?” sorusunu ise gülümseyerek “Şimdilik hayır” diyerek geçiştiriyorlar.