Adam Sandler, Mark Twain Ödülü’nü Aldı

24.03.2023 / Sinema / Kültür / Sanat

50 İlk Öpücük ve Click gibi birçok çok meşhur filmden tanıdığımız komedyen Adam Sandler, Amerikan Mizahı dalında Mark Twain Ödülü'nü aldı.

Adam Sandler, Mark Twain Ödülü’nü Aldı

1998'den beri Washington D.C.'deki Kennedy Sahne Sanatları Merkezi tarafından verilen ve hatırı sayılır bir yeri olan Mark Twain Ödülü, "Amerikan toplumu üzerinde benzer şekillerde etkisi olan" kişilere veriliyor. Önceki ödüller arasında Steve Martin, Whoopi Goldberg, Will Ferrell ve Tina Fey yer alıyor.

Bu ödülün yeni sahibi ve yetenekleriyle komedi dünyasının gözünü kamaştıran Adam Sandler, Billy Madison (1995) ve Happy Gilmore (1996) adlı komedi filmlerinde oynayarak tanınan bir isim haline geldi ve ona kendi yapım şirketi Happy Madison'ı kurması için ilham verdi. 40'tan fazla uzun metrajlı film üretti. Komedi çalışmalarına paralel olarak, Paul Thomas Anderson'ın Punch Drunk Love (2002) ve Safdie kardeşlerin Uncut Gems (2019) gibi daha ciddi projelerde oynayarak oyunculuk yeteneğini de gösterdi.

Ödül töreninde arkadaşlarına ve ailesine teşekkür eden ünlü komedyen, performansını burada da devam ettirerek şunları söyledi:

Sahip olduğum bu aptalca ödüle baktığımda, bunun bir gün huysuz bir davetsiz misafir veya muhtemelen Bay Rob Schneider tarafından uykumda beni sopalamak için kullanılan silah olabileceğini düşünmeden edemiyorum. Hakkımda çok sert eleştiriler yapan bazı kişilere var ama beni incitememelerinin nedeni, bu odadaki pek çok kişinin birlikte yaptıklarımızla kendimi iyi hissetmemi sağlaması. Birlikte yaptığımız her şey, eleştirmenlerin neden bahsettiklerini bilmediklerini düşünmeme neden oluyor.

Sırada birçok projesi bulunan Sandler için işler yavaşlamaktan çok uzak. Son filmi Murder Mystery 2 31 Mart'ta Netflix'e gelirken, bilim kurgu draması Spaceman bu sonbaharda vizyona girecek. Çalışmalarından haberdar olmak için onu Instagram’da takip edebilirsiniz.

Adam Sandler Murder Mystery 2 on Netflix