AKİT TV'den Sansasyonel Başlık

03.11.2021 / Genel

Twitch kullanıcılarının milyonlarca dolar kara para akladığı iddiasını Kılıçdaroğlu ve Jahrein üzerinden manşet yapan AKİT TV tepki topladı.

AKİT TV'den Sansasyonel Başlık

Sızdırılan 125 GB'lık veriyle bit dolandırıcıları ile iş birliği yapan binlerce yayıncının 9 milyon 883 bin dolar kara parayı Twitch üzerinden akladığı iddia edilmesi haberini “Kılıçdaroğlu ile yayın yapmıştı: Meşhur Twitch kullanıcısı ifadeye çağırıldı” şeklinde suçlayıcı bir görselle veren AKİT TV, muhalefet liderinin zerre alakası olmayan bir haberi, olaydaki kahraman olan meşhur yayıncı Jahrein (Ahmet Sonuç) ile birlikte vererek, sansasyonel bir algı yaratmaya çalıştı.

Konuyu aydınlatmak üzere Twitch yönetimi ile görüşen ve bu skandal üzerine #TemizTwitch kampanyasını başlatarak bu olaylara karşı hassasiyetini gösteren Jahrein’in, sırf bilgi paylaşımı için Emniyet’e gitmesini sanki sorgulanıyor gibi aktaran AKİT TV, her ne kadar içerikte doğruya yakın bilgi verse de muhtemelen detaylarına girilmeyeceğini düşünerek toplumsal bir algı oluşturma yoluna gitti.

Büyük bir kitle bu açık seçik karalamaya kayıtsız kalmazken, ünlü yayıncı Jahrein hesabından attığı bir yorum tweetiyle, durumu savcılığa taşıyacağını söyledi.

İşte o rezalet haberin tweeti ve yorumları:

AKİT TV Jahrein ve Kılıçdaroğlu Sansasyonel Haber Başlığı