American Airlines'ta Uçuşlar İptal

02.11.2021 / Genel

ABD’nin en büyük hava şirketi olan American Airlines, Cuma gününden bu yana yaklaşık 2 bin uçuşunu iptal etme kararı aldı.

American Airlines'ta Uçuşlar İptal

American Airlines tarafındna uçuşlar iptal edilince binlerce yolcu havalimanında mahsur kaldı Havayolu şirketi ise konu ile ilgili yaptığı açıklamasında kötü hava şartlarını ve eksik personel sayısını öne sürdü.

ABD’nin ünlü havayolu şirketlerinden bir tanesi olan American Airlines, kötü hava şartları ve personel yetersizliği nedeniyle Cuma gününden beri yaklaşık 2 bin uçuşu iptal etti. Açıklamanın ardından binlerce yolcu havalimanlarında mahsur kaldı.

Bazı merkezi havalimanlarında görülen kötü hava şartları ve personel yetersizliği nedeniyle bu kararı aldıkları belirtilen şirket, Pazartesi de 250 uçuşu iptal etme kararı aldı. American Airlines, Pazar 1058 uçuşu, cumartesi 548 uçuşu ve cuma günü de 343 uçuşu iptal ettiğini açıklamıştı.

Yaklaşık 3 hafta önce de ABD’nin diğer büyük hava yolu şirketi Southwest Airlines, benzeri sorunlar nedeniyle 2 binden fazla uçuşu iptal etmiş, daha sonra bunun yaklaşık 75 milyon dolara mal olduğunu bildirmişti.