Anatoly Moskvin'in Korkunç Hikâyesi

10.03.2023 / Genel

Geceleri mezardan küçük kız cesetlerini çıkarıp oyuncak bebek yapan Anatoly Moskvin’in hayat hikâyesini sizler için derledim.

Anatoly Moskvin'in Korkunç Hikâyesi

Rusya'da ailesi ile beraber yaşayan Anatoly Moskvin, çevresine göre gerçek boyutlu oyuncak bebekler yapmaktan hoşlanan biri olarak görülse de aslında bu bebekler gerçek insanlardan yapılıyordu.

anatoly moskvin

Anatoly Moskvin, Rusya'nın Nizhny Novgorod kentindeki mezarlıklara saplantılı bir şekilde büyüdü. İyi bir eğitimi vardı ve tam 13 dil biliyordu. Fakat Moskvin'in çocukluğunda yaşadığı bir olay onu mezarlıklara takıntılı hale getirdi.

13 yaşındayken siyah takım elbiseli bir grup adamın okuldan eve dönerken onu bir kızın cesedini öpmeye zorladıklarını anlatan Moskvin'in böylece ölülere hayranlığı başladı. Bir cesetle öpüşmesinin ardından bu isteğini daha fazla bastıramayan Moskvin, okul sonraları mezarlıklarda dolaşmaya başladı.

Tarih uzmanlığını mezarlıklar konusunda ilerleten Moskvin'in 2005'ten 2007'ye kadar 752 mezarlığı ziyaret ettiği iddia edildi. Her bir mezar hakkında ayrıntılı notlar alan Moskvin, orada gömülü olanların tarihlerini araştırdı.

Fakat 2009'da yerli halk, sevdiklerinin mezarlarına saygısızlık yapıldığını ve bazen de tamamen kazıldığını keşfetmeye başladı.

Mezarlıklara dadanan kişinin kim olduğu 2 yıl boyunca araştırılsa da bir türlü bulunamadı. Nihayetinde 2011 yılında Moskvin, bir Müslüman mezarlığındayken polis ekipleri tarafından yakalandı.

anatoly moskvin

Moskvin'in evine araştırmaya giden polisler, ailesi ile yaşadığı eve gidince şok oldu. Güzel giysiler giydirilmiş onlarca gerçek boyutlu bebekle karşılaşan polisler bunların oyuncak olduğunu zannetse de gerçek öyle değildi.

Mezar taşlarından çıkarılan fotoğraflar, oyuncak bebek yapım kılavuzları ve dairenin etrafına saçılmış yerel mezarlıkların haritalarını bulan polisler, aynı zamanda oyuncak bebeklerin içerisine müzik kutusu koyulduğunu keşfetti.

Ailesi tarafından oyuncak zannedilen bebeklerin aslında ölü insanların mumyası olduğunu keşfeden polisler, bazı mumyaların içinde kurumuş iç organları ve hatta hastane raporu bile buldu.

Bu noktada oyuncak bebeklerini aslında mezarlıktan çıkardığını itiraf eden Moskvin, en çok küçük kız çocuklarını sevdiğini de belirtti.

Yalnız olduğu için kızların mezarlarını kazdığını söyleyen Moskvin, bekâr olduğunu ve en büyük hayalinin çocuk sahibi olmak olduğunu söyleyerek durumunu ifade etti.

anatoly moskvin

Yetkililer Moskvin'in dairesinde yaşları 3 ile 25 arasında değişen toplam 29 gerçek boyutlu bebek keşfetti.

Mahkemede 44 adet mezar ve ceset istismarını itiraf etti ve mağdurların ebeveynlerine “kızlarınızı terk ettiniz, ben onları eve getirdim ve ısıttım” açıklamasında bulundu.

Moskvin'e şizofreni teşhisi kondu ve cezasının ardından bir psikiyatri koğuşunda hapis cezasına çarptırıldı.