Anneler ve Çocuklar Arasındaki Eşsiz Bağ

29.11.2020 / Kültür / Sanat / Seyahat

Romen fotoğrafçı Mihaela Noroc, Güzellik Atlası isimli dergi için dünyayı dolaşırken kadın portreleri çekmesiyle tanınıyor.

Anneler ve Çocuklar Arasındaki Eşsiz Bağ

Dünyanın dört bir yanındaki kadınları kadrajıyla ölümsüzleştiren sanatçı, son zamanlarda ise yine kadın üzerinden başka bir temaya daha odaklandı; annelik. Ve bunun sonucunda da, anneler ve çocukları arasındaki bağı gösteren zarif bir portre koleksiyonu ortaya çıkardı. Noroc'un bu fotoğraf dizisi, Vietnam’dan Endonezya'ya, İzlanda’dan Hollanda'ya kadar anneliğin evrensel doğasını vurguluyor.

romen fotoğrafçı mihaela noroc dünyayı dolaşıp kadın portreleri çekiyor

Kendisi de bir anne olan Mihaela Noroc, anneliğin getirdiği inanılmaz aşk deneyimine ilk elden sahip olmakla birlikte bu hassasiyeti konusuna taşır ve bireysel ilişkilerin nüanslarını ortaya çıkarır. Bu anneler ve çocuklar, birbirlerine yaslanma biçimleri veya yüzlerinden yayılan sıcak parıltılarla bağlarının derinliğini gösterirler.

Bu derinliği yakalamak zorlayıcı olsa da ünlü fotoğrafçı bu deneyimi oldukça tatmin edici bulduğunu ifade ederek şunları söylüyor:

Anneler ve çocuklar arasında benzersiz bir kimya olmasına rağmen bunu fotoğrafa yansıtmak hiç kolay değil. Bazen çocuklar kameradan rahatsız oluyor ve onları rahat hissettirmeniz gerekiyor. Bu özel kimyayı yakalamak çok ödüllendirici.

Noroc, kadrajına sığdırdıkları ile zor bir zamana biraz olsun ışık getirmeyi umuyor. Bu çalkantılı zamanlarda bir umut olmaya çalışıyor. Bu umut parıltılarından bazılarını görmek için galerimizi ziyaret edebilir ve daha fazlası için sanatçının Instagram hesabını ya da blogunu takip edebilirsiniz.

mihaela norocun anneler ve çocukları üzerine çektiği fotoğraflar