Apple Watch Tarihe Mi Gömülüyor?

21.9.2018 / Bilim / Teknoloji

Piyasaya çıktığı günden beri eleştiri oklarının hedefi olan ultra lüks ve süper pahalı Apple Watch, Edition serisini tamamen sonlandırdı mı?

Apple Watch Tarihe Mi Gömülüyor?

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Apple Watch Series 4'ün tanıtımında Apple, standart alüminyum ve paslanmaz çelik donanımı tanıttı ancak bu tanıtımda Premium Edition modelinden hiç bahsedilmedi. Geçen yılki Apple Watch Series 3 için yapılan tanıtımda şirket, seramik kasaya sahip bir versiyon yayınlamıştı. Fakat bu sefer öyle olacak gibi görünmüyor.

Apple Watch piyasaya sürüldüğünde, Apple 18 karatlık gül rengi ya da sarı renk altından yapılmış ultra lüks çeşitler sunuyordu. Hatta bu çeşitler reklam amacıyla Kanye West ve Beyoncé’a da verilmişti. İlk Apple Watch Edition’ın değeri 10.000 Amerikan doları olarak belirlenmişti.

Bu lüks saat pazarında çok sıra dışı değildi, ama buna rağmen pek makul görülmemişti. Özellikle de bir sonraki yıl yeni versiyonları çıkacak ve modası geçecek bir alet için o kadar çok parayı harcamak, pek akıl kârı gelmemişti. Binlerce dolar para ödeyeceğiniz bir saat, geleceğe aktarılıp gelenekseli yansıtan ve antika değeri görecek bir şey olmalı ancak. Peki Apple Watch serisi için bunu söylemek mümkün mü? Pek sayılmaz.

Bu sebeple Series 2’den sonra, Apple’ın altın modeli emekliye ayrılmış ve yerini seramik bir tasarıma bırakmıştı. Ancak şimdi şirket, Edition serisini tamamen sonlandırmış görünüyor.

Tabi yine de bir Apple Watch Series 4'e bir dünya para harcamanız hala mümkün, eğer isterseniz tabi!