Aquaman Ezdi Geçti

2.1.2019 / Sinema

Başrolünde Jason Momoa’nın yer aldığı DC Comics çizgi roman karakterlerinden Aquaman, gişelerde rakiplerini ezdi geçti.

Aquaman Ezdi Geçti

Ülkemizde 28.12.2018 tarihinde vizyona giren Aquaman, DC Comics çizgi roman karakterleri arasında önemli bir yere sahip. Başrolünde Jason Momoa’nın yer aldığı film gişede rakip tanımadı.

Ülkemizde “Yeni ‘Cem Yılmaz’lar Çıkarmak” tartışması devam ederken, yerli ve kaliteli yapımların henüz vizyon tarihleri açıklanmadı. Buna rağmen 2018 yılının son günlerinde vizyona giren Aquaman ise büyük başarılara imza atıyor.

Aquaman

Box Office Türkiye verilerine göre Aquaman, ülkemizde vizyona girdiği ilk hafta sonunda 238.346 kişi tarafından seyredildi. ABD’de bir hafta önce yayınlanan film ise ilk haftasında 67.4 milyon dolarlık bir gelir elde etmişti. 2018’in son haftasında ise 51.55 milyon dolar gelir elde ederek, iki hafta içerisinde ABD’de 118.95 milyon dolar gelir elde etmiş oldu.

Vizyona girdiği iki haftalık süreçte zirveyi bırakmayan DC Comics’in yeni filmi, dünya genelinde 748.8 milyon dolara erişerek Justice League, Suicide Squad ve Man of Steel gibi filmleri geride bıraktı.

Aquaman

Aquaman’in Hikâyesi

Arthur Curry kendiyle ilgili büyük bir gerçeği keşfetmiştir. Kendisi okyanuslar altında inşa edilen Atlantis krallığının tahtının varisidir. Ancak Aquaman’in sinsi yarı-kardeşi Orm, Atlantis tahtını istemektedir. Arthur Curry, nam-ı diğer Aquaman, kendisine kalan mirasa sahip çıkmalı ve halkının başına geçmelidir. Yoksa kendi hayatının yanı sıra sevdiği kişiler de büyük bir tehlikeyle yüz yüze gelmek zorunda kalacaktır. Bu yolculukta Arthur kendiyle yüzleşmenin yanı sıra, bir kral olmaya layık olup olmadığını da keşfetmek zorundadır...