Ara Güler Universal Sanal Sergisi

09.12.2020 / Kültür / Sanat / Genel

Usta sanatçı Ara Güler'in fotoğrafçılığa adadığı 60 yılı ve yaşamı boyunca elde ettiği başarıları sanal sergide sanatseverlerle buluşacak.

Ara Güler Universal Sanal Sergisi

Vallette Gallery firması adı altında bulunan Visioncy tarafından yapılan açıklamaya göre, 16 Aralık'ta online olarak açılacak olan Ara Güler Universal Sanal Sergisi’nde küçük ve orta boy, en ikonik fotoğraflardan birkaçı da büyük formatta olan 180 fotoğraftan oluşan bir sergi seçkisi takdim edilecek.

60 yıllık usta sanatçı ara gülerin eserleri sanal sergide sanatseverlerle buluşuyor

Ara Güler'in hayatından çeşitli temaların ve fotoğraflarının yer aldığı sergiyle birlikte sanatçının eserlerini içeren bir kitap da yayımlanacak. Ayrıca sanal sergide Ara Güler’in Pablo Picasso gibi ünlülerle deneyimlerini anlattığı özel bir röportaj da yer alacak.

Büyük sanatçının 60 yıllık benzersiz kariyerini kutlamak için incelikle derlenmiş 2 seri sınırlı sayıda edisyon koleksiyoner kutusu, 16 Aralık itibariyle hatıra veya yılbaşı hediyesi olarak sipariş edilebilecek.

Ara Güler'in eserleri dijital olarak sanatseverlerle paylaşılacak 

Visioncy Direktörü ve Küratör Patrice Vallette’i, sergi ile ilgili verdiği demeçte, sergi fikrini ilk kez 2016'da Ara Güler ile birlikte attığını ifade ederken şunları söyledi:

Geçen yıl Tahran'da geniş katılımlı bir sergi düzenledik ve benzer turları çeşitli Avrupa ve Asya kentlerinde gerçekleştirmeyi amaçladık. Bu projenin 2020 için ilk planı sergiyi Beyrut, Zürih, Şanghay ve Kuala Lumpur'a getirmekti. Ancak pandemi nedeniyle küresel seyahat kısıtlamalarına uymak zorunda kaldık. Şimdi bu sanal sergiyle değerli sanatçı ve dostumuzun eserlerini dijital olarak dünyayla paylaşma sözümüzü tutuyoruz.

Ara Güler Universal Sanal Sergisi, 17 Şubat 2021'e kadar gezilebilecek. Detaylı bilgi için Visioncy Agency’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

usta fotoğrafçı ara gülerin sözleri

Fotoğraf hakikattir, sanat olamaz…

Ara GÜLER