Asgari Ücretlilere Müjde

20.02.2020 / Genel

2020 yılı Ocak ayında asgari ücrete yapılan zam oranının belli olması ile birlikte asgari ücrette jest yapılacağı açıklamaları gelmişti.

Asgari Ücretlilere Müjde

2020 yılı Ocak ayında asgari ücretin belli olması ile birlikte Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk asgari ücrette jest yapılacağını duyurmuştu.

Asgari ücret ile çalışanlara 3 ayda bir 463 TL ikramiye verilme konusu gündeme geldi. Bu açıklamalar sonrasında milyonlarca asgari ücretli çalışan gözünü meclise çevirdi. AGİ ile çalışanların maaşına ek ödeme yapılması bekleniyor.

asgari ücretlilere müjde

Asgari Ücrete Zam Beklentisi

Asgari ücretlileri sevindirecek yasal düzenlemenin önümüzdeki günlerde meclise sunulması bekleniyor. Yasal düzenlemede asgari ücretten kesilen vergilerin iptal edilip 3 ayda bir 463 TL ek ödeme yapılması yer alıyor.

Sunulan yasa teklifinin kabul edilmesi durumunda asgari ücretlilerinin aylık gelirinde 154 TL, yıllık gelirinde 1.852 TL artış olacak.

Erdoğan Müjdelemişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan konu hakkında gelen soru üzerine müjde olacağı yönünde açıklamada bulunmuş ancak detay vermemişti. Hükümetin desteklemesi halinde söz konusu yasal düzenlemenin meclisten en kısa sürede çıkabileceği belirtiliyor.