Aşkın Sonbahar Hali

05.10.2020 / Deneme

Gece yarıları radyolar bizi anlatan şarkılar çalsın. Farklı yerlerde aynı şekilde hüzünlenelim. İki tane yıldızımız olsun birbirine en uzak. Benim şiirim geçsin günlüğünde ilk olarak. Senin resmini taşıyayım gözlerimde.

Aşkın Sonbahar Hali

Bırak beni gideyim be sevdiğim. Bırak ki yalnızlığıma kavuşayım. Sessiz sedasız gidişime bir defa da hak ver. Gideyim ki hep senin kalayım. Uzaklıklar bizi birbirimize yaklaştırsın. Gözden ırak olayım da gönlünde taht kurayım. Önemli olsun mesafeler bizim için. Sana bilmediğim şehirlerden mektuplar yazayım. Eski bir dosttan haberlerini bekleyeyim umutla, sabırla. Hiç kimseler bizim birbirimizi sevdiğimiz gibi sevmese. Vuslatımız olsun ayrılığımız. Kalplerimiz aynı ritimde atsın. Birimiz öldüğümüzde sevgimizi diğerimiz yaşatsın. Uçsuz bucaksız kapkara gözlerinde kaybolayım. Adres pusulamda hep senin ismin yazsın aramaktan usanmadığım, yorulmadığım. Bütün çıkmazlarımda hep seni bulayım önce.

seni bulayım önce

Değerini anlamamız için cefakâr bir sevgimiz olsun. Zifiri karanlıkları aydınlatan bir de umudumuz. Rüyalarımız birbirimiz için olsun sadece. Ayrı bedenlerde aynı yürekleri ısıtacak yeterince hatıramız kalsın bizi avutmak için. Her sabah hayalinle uyanayım. Aynaya her baktığımda önce seni göreyim. Gece yarıları radyolar bizi anlatan şarkılar çalsın. Farklı yerlerde aynı şekilde hüzünlenelim. İki tane yıldızımız olsun birbirine en uzak. Benim şiirim geçsin günlüğünde ilk olarak. Senin resmini taşıyayım gözlerimde. Adım anılınca gözlerin dolsun. Ellerin titresin yanaklarına dokununca. Benim de cümlelerim yarım kalsın. Bitiremeyeyim seni düşünmekten. Kimseler bizim birbirimize yandığımız gibi yanmasa. Bir sabah yollara düşüp de sana gelme ihtimalim olsun her zaman.

yolun bende bitsin

Gittiğin her yolun sonu bende bitsin. Hayatı bende tanıyasın, hayatı benimle tanımlayasın. Beni göresin baktığın her yüzde. Mevsimler ömrümüzden bir şeyler çalsın da sevgimizi hiç azaltmasın. Hayallerimiz olmasın birbirimizden başka. Sıyrılıversek korkularımızdan.

Mesafeler sevgili. Gönlü kör insanların işi. Yüreğimize sarıp saklarsak birbirimizi. Yeşerir umutlar. Tohumun toprakta filizlenmesi gibi.Kabafii Reklam Alanı