Balenin Eşsiz Kuş Bakışı Perspektifi

09.11.2020 / Kültür / Sanat / Genel

Büyüleyici kuş bakışı fotoğraflar görmeye alışkınız ancak ünlü drone fotoğrafçısı Brad Walls işleri yeni bir yaratıcı düzeye taşıdı.

Balenin Eşsiz Kuş Bakışı Perspektifi

Ballerine de L'air (Havadan Balerin) adlı bu portföyde, bale dansçılarının klasik portrelerine ilginç bir dokunuş yapmak isteyen ve bunun için drone kullanan Walls, zarafetin ve güzelliğin farklı açılarını vurgulamayı başarıyor.

Avustralyalı modernist fotoğrafçı Olive Cotton'un 1935 tarihinde çektiği Tea Cup Ballet (Çay Bardağı Balesi) fotoğrafından ilham alan Brad Walls, dansçıların gölgelerine ve şekillerine göre bir ruh hali panosu oluşturmaya başladı. Daha sonra onların COVID-19 nedeniyle yaşadıkları boş zamanlardan yararlandı ve Avustralya Balesi'nin bir üyesi olan Montana Rubin ile bir çekim yaptı.

Brad Walls Ballerine de Lair 1

Hem Olive Cotton'un fotoğrafına duyduğu saygıyı hem de dansçının vücudunu ve hareketini keskinleştirmek için renkleri nötr ve ortamları çıplak tutan sanatçı, benzersiz bir şey elde etmek için geleneksel ve geleneksel olmayan formlarla oynadığını ifade ederken devamında şunları dile getirdi:

Geleneksel sanat biçiminin ötesinde konumlar ve şekiller içeren modern bir dönüş eklemek zorundaydım. Rubin'den, hareketlerinin yarattığı gölgelerle etkileşime girmesini istedim ve bir sanatçının sanat formunu içselleştirmesini keyifle izledim. Tüyler ürpertici ve sihirli bir an yarattık. Montana Rubin ve benim aramda fantastik bir sinerji oluştu ki serinin en ödüllendirici kısmı, benzer düşünen bir sanatçıyla çalışma ve işbirliği yapma fırsatı oldu.

Çalışmalarının insanlara drone fotoğrafçılığının yaratıcı olanaklarını ve bunun getirebileceği alternatif perspektifi görmelerine izin vereceğini uman Brad Walls, sanatını göstermek için üzerine düşeni fazlasıyla yaptı. Dilerseniz siz de kendi üzerinize düşeni yaparak bu harika fotoğraflara aşağıya doğru göz atabilir ya da daha fazlası için sanatçının Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Brad Walls Ballerine de Lair 2

Brad Walls Ballerine de Lair 3

Brad Walls Ballerine de Lair 4

Brad Walls Ballerine de Lair 5

Brad Walls Ballerine de Lair 6

Brad Walls Ballerine de Lair 7

Brad Walls Ballerine de Lair 8

Brad Walls Ballerine de Lair 9

Brad Walls Ballerine de Lair 10

Brad Walls Ballerine de Lair 11