Barouch'un Paletinden Büyülü Gerçekçilik

2.07.2019 / Kültür / Sanat / Genel

Çalışmalarını büyülü gerçekçilik olarak tanımlayan ödüllü illüstratör Gabriella Barouch, çocukluk nostaljisini uyandıran çizimler yapıyor.

Barouch'un Paletinden Büyülü Gerçekçilik

Barouch, farklı görsel dili, narin çizgileri ve eski resimleri olan kitaplara duyduğu sevgiden fazlasıyla etkilenen çiziminde, hafif yumuşak bir renk paleti kullanıyor.

ödüllü illüstratör Gabriella Barouch küçük detaylar

Çizimlerinde genel olarak hayvanlar ve insanlar alemindeki fantastik arkadaşlığı sahneliyor. Ölçeklerle oynayıp genellikle hayvanların baskın özne olmasına izin verirken, insanları, küçük, peri benzeri karakterler olarak tasvir ediyor. Barouch, bir dergiye verdiği röportajda sanatıyla ilgili şunları söylüyor:

Çoğunlukla müzik, şiir, hikaye kitapları, doğa ve diğer sanatçılardan ilham alıyorum. Minyatürlere bayılıyorum ve fındık kabuğu, meşe palamudu, düğmeler vb. pek çok küçük nesneden fantastik çıkarımlarda bulunmaya çalışıyorum. Ölçekleriyle oynamayı seviyorum. Sanki sihir yapıyormuşum gibi geliyor.

Her tuhaf sahne, Gabriella Barouch’un eğlenceli hayal gücü ve detaylara gösterdiği dikkati sonucu oluşan muhteşem hikayeler anlatıyor. Bir çiziminde kocaman bir balinayı, okyanusta kayarken tüm ada ve köyü sırtında taşır halde görüyoruz ve bir diğerinde origami kuşuna binen minik bir kızı..

ödüllü illüstratör Gabriella Barouch balina

Bu büyüleyici illüstrasyonlardan daha fazlasına görmek için Instagram profilini ziyaret edebilir ya da galerimize göz atabilirsiniz.

ödüllü illüstratör Gabriella Barouch galeri