Bedelli Askerlikte 6.Gün

23.10.2019 / Genel

31. Bedelli olarak Manisa Batı Kışla’da geçirdiğim askerliğimle ilgili aldığım notları sizler için derledim. İşte altıncı günden notlar.

Bedelli Askerlikte 6.Gün

06:00 Kalktık.

07:30 Kahvaltıya geçtik.

-Börek

-Salam

-Siyah zeytin

-Kaşar

-Meyve suyu

-Çikolatalı gofret

08:15 Mıntıka temizliği.

09:00 İçtima.

09:15 Serbest kaldık.

09:25 Gazinoya geldik. Herkes serbest kaldığı için bir oyunda boşluk bulmak çok zor. Keza kantin ve büfe içinde aynı şey geçerli. Biz de koğuşa geçip duş aldık ve dinlendik.

12:00 İçtima.

12:30 Öğlen yemeğine geçtik.

-Yoğurt çorbası

-Etli kuru fasulye

-Bulgur pilavı

-Çoban salata

-İrmik helvası

Öğlen yemeğinin ardından kışlayı dolaşıp bazı arkadaşlarla muhabbet ettik. Fotoğraf çekindik. Akıllı telefonları görmezden gelen de var, gelmeyen de var. Ulu orta göstermemeye çalıştık.

Bu arada gazinodan bir arkadaş bordo bere satın almıştık. Kamuflajlarla çok yakıştı. Hatıralık olsun diye taktık. Telefonla yakalanmayalım diye de ormanlık alanda epeyce yukarı çıktık. Meğerse nöbet alanına kadar gelmişiz. Nöbetten çıkan iki asker yanıma gelip tekmil çektiler. Durumu anladıklarında epey güldük.

askerlik hatırası bordo bere

18:00 İçtima.

18:30 Akşam yemeğine geçtik.

-Mercimek çorbası

-Patlıcan yemeği

-Etli erişte

-Ayran

19:30 İçtima. Bugün akşam maç vardı. Dolayısıyla yatış 21.45’e çekildi. Bu arada bazı bölüklerin amfisinde televizyon var, bazılarında yok. Bazıları kendi aralarında Digitürk falan almışlar. Dolayısıyla maç izlemek için bazı bölüklere sızmanız gerekiyor.

Ayrıca otomatımızın içindeki 45 TL’yi bitirmişiz. Yakınlık kuran herkes birbirine bir şeyler ısmarlıyor. Dolayısıyla yüklemeler hemen bitebiliyor. Bugün 20 TL daha yükleme yaptık.

22:30 Maçtan dolayı bir de yatak içtiması olacak dediler fakat gelen giden yok diye herkes uyudu. Birisi gelip sayı aldı mı bilmiyoruz.

<<5.Gün     7.Gün>>