Bekarken Yapılacak 10 Şey

19.11.2019 / Eğlence / Genel

Belli bir yaştan itibaren, hele de akademiden sonra, sizden ilk beklenen şey evlilik oluyor ama hala bekar olarak yapacağınız çok şey var.

Bekarken Yapılacak 10 Şey

Evlilik, sevgi ile bir araya gelmiş iki insanın yapabileceği en güzel aktivite, tamam bunu biliyoruz. Ama bu sürece girmenin, hayatın bazı şeylerinden uzaklaşmak olduğunun da hepimiz farkındayız.

Atalarımız boşuna dememişler “bekarlık sultanlıktır” diye. Evlilik telaşı ve kısıtlamalarından önce geciktirmeden yapmanız gereken şeyler var. İşte sizin için 10 maddelik liste:

Öncelikle Bol Bol Gezin

Bildiğimiz en büyük acı gerçek, evlenen gençlerin seyahat özgürlüğünün kısıtlanması. Bunun sebepleri arasında borca harca girmek ve borç harç bittikten sonra çocuk sahibi olmak var fakat belirli bir süre sonra alışkanlık haline geliyor. E zaten toplum da, evlenen çiftleri balayına termal otele yolluyor.

Yani kültürel olarak eksik olduğumuz bu konu, siz bekarken zenginleştirilmeyi bekliyor. Özellikle de otostopçuluğu deneyimleyin ve gittiğiniz yerlerde kamp kurmayı ihmal etmeyin.

bol bol gezin

Sporu Hayatınızın Bir Parçası Haline Getirin

Zaten yemek kültürü yönüyle çok kısa sürede kilo almaya elverişli bir coğrafi konumda yaşıyoruz. Üzerine bir de evlenip, film ve dizi gecelerinde abur cubura gömülüyoruz. Sonra geri dönüşü olmayan bir sağlık problemi ile karşılaşabiliyoruz.

Bunun için önceden sporu alışkanlık haline getirmeniz faydanıza olur. Hem, fit vücutlar fit ilişkilerin de kapısını aralar.

sporu hayatınızın bir parçası haline getirin

Yeni Lezzetler Keşfetmek İçin Yemek Yapın

Mutfak, evliliğin ardından daha özel ve korunması gereken bir alan haline geldiği için, hem kızların hem de erkeklerin, şöyle kendilerine has aşçılık yapabilecekleri nadide an bekarlıkta gerçekleştirebilir.

Oldukça stres atacağınız bu deneyimle, etrafı gönlünüzce dağıtabilir, yemeği yakmaktan keyif alabilir ve ellerinizle hazırladığınız lezzeti tatmanın mutluluğuna erişebilirsiniz.

yeni lezzetler keşfedin

Koleksiyon Oluşturun

Koleksiyonlar, insanı özel hissettirecek ve nadide bir birikim olarak arkadaşlarınızla paylaşıp havalı görülebileceğiniz masraflı bir hobidir. Ama bunun için vakit ayırmak ve her bir parçayı ayrı ayrı incelemek paha biçilemez bir aktivitedir.

Buna evlendikten sonra zaman ve para ayırmak sizin için güç olacaktır. O yüzden bekarken biriktirebildiğinizi biriktirin.

koleksiyon oluşturun

Ev Partileri Hazırlayın

Yalnız bir hayat yaşamanın çok daha güzeli size ait bir evde yalnız yaşamaktır. Fakat bazen evin dağılması ve ev içinde gürültü yapılması gerekir. Bunun için en güzel yöntem ev partileridir.

Son dönemlerde oldukça da moda olan bu etkinlik, sadece tanıdıklarınızla değil, özellikle şehrinizde bulunan yabancı öğrencilerle de paylaşabileceğiniz daha renkli bir aktiviteye dönüştürülebilir. Ve bu şekilde pek çok farklı kültürden oyun oynama şansını yakalayabilirsiniz.

ev partileri hazırlayın

Yatırım Yapın, Risk Alın

Evlilik, iki kişinin hayatıyla birlikte cüzdanını da bir araya getirir ve bu havuz sistemi ile, harcanacaklar iki kişinin isteklerine göre planlanarak tüketilir. Bu durumda, kendi adınıza yapmak istediğiniz riskli yatırımlar çok da hoş karşılanmaz.

Dolayısıyla bekarlık bunun için biçilmiş kaftandır. Fazlasıyla kazanmak ya da büyük kaybetmek ve böyle bir riskin tecrübesini yaşamak bulunamayacak bir fırsattır. Kaybetseniz de üzülmeyin, size bunun için kızacak birinin olmamasını kutlayın.

risk alın

Tarzınızı Değiştirin

Tarz meselesi, özellikle sizi beğenen birinin ardından kalıplaşmaya yüz tutar ve hatta eşinizin yönlendirmeleri ile tamamına erer.

Ama çılgın bir şeyler yapmak için geç olmasını istemiyorsanız, bunu bekarken yapmanız gerekir. “Saçlarınızı mı boyatacaksınız”, “beli düşük pantolon mu giyeceksiniz”, “piercing mi takacaksınız?” tamamen size kalmış. Yeni tarzınızın keyfini çıkarın.

tarzınızı değiştirin

Yeni Ortamlara Girin

Evlendikten sonra gideceğiniz yerlerle ilgili detaylı sorguya çekilebilir ve eşinizin mantığına yatmaması durumunda bazı yerlere gitmekten kendinizi men edebilirsiniz.

Bu yüzden bekarken keşfetmek istediğiniz tüm ortamların kapısını açabilirsiniz. Sizden farklı müzik zevkine sahip insanlarla ortamında bir araya gelebilir, yine aynı şekilde farklı dine mensup kişilerle öğretici bir birliktelik kurabilirsiniz. Bunun örneklerini çoğaltmak size kalmış.

yeni ortamlara girin

Kirlenmek Güzeldir

Düzenli ve temiz olmak hoş erdemler ve hayatınızda her zaman yer etmesi lazım. Hele de evliyken, bu durum çok daha mühim bir hal alır.

İçimizi kemiren şey ise, doyasıya kirlenmektir. Evinizin içinde boyalı bir aktivite yapabilir, kendinize bir çamur banyosu hazırlayabilir, mekanik bir şeyle uğraşıp bolca yağlanabilirsiniz.

kirlenmek güzeldir

Kış Uykusuna Yatın

Oldukça basit bir şey gibi görünse de, evlendiğiniz zaman sık sık kesilecek olan uykularınızı eskisi kadar uzun tutamayacaksınız. Buna birinin erken kahvaltı yapmak istemesi, diğerinin işe yetişmesi gerekmesi ya da birlikte, ayarlanmış bir etkinliğe yetişme çabası sebep olabilir.

Bu duruma gelmeden önce de, uykunuzu kimsenin bölemeyeceği bekarlığınızda, telefonunuzu sessize alıp upuzun ve huzurlu bir uykuya dalabilirsiniz.

kış uykusuna yatın