Bir Tutam Sağlıklı Besin: Tavuklu Salata

24.9.2018 / Yiyecek / İçecek / Sağlık

Kolay yemek tariflerinin ya da aperatiflerin öğrencilere ya da bekarlara özgü olduğunu söylerler ama bazıları vardır ki, tüm ev ahalisinin beğenisini üzerine toplayacak lezzette ve görünümde olurlar.

Bir Tutam Sağlıklı Besin: Tavuklu Salata

İşte o kolay tariflerden biri de, salatagillerden olan ve oldukça az malzemeyle yapabileceğiniz “Tavuklu Salata”dır. Tavuk kızartmayı bilen herkesin yapabileceği bu lezzetli ve sağlıklı tarif, taş çatlasın bir saat içinde akşam yemeğinde masaya koyabileceğiniz, renkli görünümüyle iştah açacak ve Instagram hikayelerinizde yer alacak en uygun besinlerden biri.

E sözü daha fazla uzatmayalım. İşte tarifi:

Malzemeler:

- 1 haşlanmış tavuk göğüs eti

- 1 orta boy marul

- 3-4 kornişon turşu

- 1 bağ roka

- 1 tatlı kaşığı hardal

- 1 yemek kaşığı zeytinyağı

- 1 çay kaşığı limon suyu

Hazırlanışı:

Kornişon turşu, roka ve marulu sevdiğiniz şekilde doğrayın. Aynı anda, tavuk göğüslerimizi, salataya aroma katacağını düşündüğünüz büyüklükte ve biraz da estetik olacak şekilde kestikten sonra, kızartmaya bırakın. Sonra, kalan malzemelerimizi, yani hardal, limon suyu ve zeytinyağını ayrıca bir kapta karıştırarak sos haline getirin. İsteğe bağlı olarak daha fazlasını damak tadınıza göre bir araya getirebilirsiniz. Dilerseniz tuz da ekebilirsiniz.

Son olarak tüm malzemeleri bir araya getirip, kendinizce verdiğiniz şekille sunumunuzu yapabilirsiniz. Afiyet olsun :)