Birts Of Prey'in Adı Değişti

13.02.2020 / Sinema / Kültür / Sanat

Warner Bros şirketi beyaz perdedeki ilk üç gününde hayal kırıklığı yaratan Birds of Prey için isim değişikliğine gitme kararı aldı.

Birts Of Prey'in Adı Değişti

2016 yapımı Suicide Squad’a filmi ile hayatımıza giren ve Margot Robbie’nin hayat verdiği Harley Quinn karakteri, yıllar süren bekleyişin ardından solo filmi ile izleyicilerle buluştu. Yılın en fazla beklenen filmlerinden birisi olan Birds of Prey, ilk hafta sonunda yalnızca 33 milyon dolar kazandı. Bu hasılat ise yapım şirketini pek de memnun etmişe benzemiyor.

birts of prey adı değişti

Warner Bros filmin gişe performansını bir nebze de olsa yukarı çekmek için çok ilginç bir hamlenin altına imza attı. ABD’deki bazı sinema salonları Birds of Prey’in ismini Harley Quinn: Birds of Prey şeklinde yeniden düzenledi.

Değişiklik, sinema salonlarının internet siteleri ile sınırlı kaldı. Şimdilik afişlerde herhangi bir düzenleme yapılmamış durumda. Bu stratejinin filme nasıl bir yansıması olacağını ilerleyen günlerde hep beraber göreceğiz.

birts of prey harlet quinn

DC Spinn Off’ları olan Joker ve Deadpool gibi büyük yapımların başarılarının ardından Birds Of Prey’in beklentileri karşılamaması, Margot Robbie’nin destekleyicilerinin sinema salonlarını dolduracak kadar güçlü olmadıkları tahmin ediliyor.

birts of prey

84 milyon dolarlık bir bütçe ile hazırlanan Birts Of Prey, Harley Quinn’in Joker’den ayrıldıktan sonraki dönemini konu alıyor. Genç bir kızı, kötü bir suç lordundan kurtarmak için süper kahramanlar Black Canary, Huntress ve Renee Montoya ile iş birliği yapan Quinn, kendisini soluksuz bir maceranın içinde bulunuyor.