Blog Yazarak Para Kazanmak

12.8.2018 / Bilim / Teknoloji / Genel

İçerisinde bulunduğumuz dijital çağda insanlar internet üzerinden gelir elde etme yöntemlerini aktif bir şekilde kullanıyor.

Blog Yazarak Para Kazanmak

İnternet üzerinden kazanç elde etmek, son zamanların en popüler mesleklerinden bir tanesi haline geldi. Daha kolay yoldan para kazanmak isteyen kişiler ise blog siteleri açmayı tercih ediyor. Blog açıp para kazanmak istiyorsanız bu yazımı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim.

blog yazarak para kazanmak

Blog Yazarak Para Kazanılır mı?

Öncelikle, bloglardan para kazanılıyor. Fakat her blog açan para kazanmaya başlayamıyor. Bunun için belirli şartları yerine getireniz gerekiyor. Bu şartlardan en önemlisi de özgün bir bloğunuzun olmasıdır.

Kopya içeriklerden oluşturduğunuz blog Google tarafından ön sıralara yükselmeyecektir. Hep arka sayfalarda kalacaksınız. Yazıların tamamı size ait olması gerekiyor. Ayrıca sürekli yazı girmeniz lazım. Günlük bir yazı giremiyorsanız bile hafta da birkaç tane yazı girmelisiniz.

Bloğunuzun Google tarafından bilinmesi gerekiyor. Bunun için yazılımcınız ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Google’ın sizi ön planda tutması ve ilk sıralarda göstermesi için SEO’ya hâkim olmalısınız. Kesinlikle temel seviyede HTML bilmeniz gerekiyor. Başlık metni hazırlarken ve içerik oluştururken kullanacağınız taglar SEO açısından oldukça önemlidir.

Bloğunuzdan para kazanabilmek için ya firmalardan reklam alacaksınız, ya da Google Adsense kullanacaksınız. Google Adsense’se başvuru yapmadan önce bloğunuzda en az 10 adet yazının olmasını tavsiye ederim. Ardından bloğunuz onaylanır ise reklam kodunu oluşturabilir ve kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz.

Eğer bir yazılımcınız yok ise, merak etmeyin. Dilerseniz benim ile iletişime geçebilirsiniz. Size blog sitesi kurabilirim. Tüm SEO işlemlerini de hallederim. Fiyat bilgisi için mail atabilirsiniz.

blog açarak para kazanmak

Bloğumdan Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Aslında bu soru için size verebileceğim net bir cevap yok. Mesela iki adet teknoloji bloğu düşünün. Bir tanesi aylık 10 TL kazanırken diğeri 10.000 TL kazanabilir. Ne kadar çok aktif ziyaretçiniz var ise o kadar çok para kazanırsınız. Ziyaretçileriniz bir de reklamlara tıklarsa kazancınız daha da artar.

Bloğunuza ziyaretçi çekmek için de sosyal medyanın gücünü kullanabilirsiniz. Google Analytics sayesinde ziyaretçilerinizi takip ederek, sosyal medyadan ya da organik olarak kaç kişinin bloğunuzu ziyaret ettiğini öğrenebilirsiniz.

yaz kazan

Kabafii'de Yaz Kazan Dönemi Başladı

Bir blog açmanın maliyetinden kurtulmak istiyorsanız, kabafii olarak size süper teklifimiz var. Gelin yazılarınızı bizde değerlendirin. Biz de size hem makale yazdığınız için hem de makaleleriniz okunduğu için ödeme yapalım. 

Makale yazarak para kazandıran sitelerden farklı olarak yazınız her okundupunda size puan veriyoruz. Bu fırsatı kaçırmak için hemen üye olun ve yazı yazmaya başlayın. Detaylı bilgi için tıklayınız.