Bu Buluş Gururlandırır: Adem Teorisi

18.12.2019 / Bilim / Teknoloji / Genel

Zorunlu matematik eğitimi alarak süreç boyunca pek çok yabancı matematikçiyle karşılaşan öğrenciler artık bir Türk ismini de okuyacaklar.

Bu Buluş Gururlandırır: Adem Teorisi

Malatyalı Matematik Öğretmeni Adem Özdemir, 2’nin kuvveti olan tüm sayılarla ilgili bölünebilme kurallarını keşfederek matematik alanında ülkemizi gururlandırdı. Matematik derslerinde 2 ile bölünebilme kuralı için ancak 8’e kadar bölünebildiği bilgisinin geçtiğini belirten Özdemir, bunun ötesine geçen kendi buluşunun patentini alarak, teorisine kendi ismini verdi.

Malatyalı Matematik Öğretmeni Adem Özdemir, 2nin kuvveti olan tüm sayılarla ilgili bölünebilme kurallarını keşfederek Adem Teorisi ismini verdi

Danıştığı matematik öğretmenleri tarafından da “Adem Teorisi”nin kabul gördüğünü ifade eden öğretmen, teorisinin bir an önce müfredata girmesini istediğini belirterek şunları söyledi:

Öğrenciler, halihazırda oldukça yoğun olan müfredat içerisine yeni bir şey koyulmasını elbette kabullenmekte zorlanabilirler ama bunun bilim açısından çok önemli bir buluş olduğuna inanıyorum. Bu yeni kuralla birlikte çok pratik çözümler oluşturulabileceğini düşünüyorum. Bundan dolayı öğrencilerin konuya bakış açısı değişebilir. Ayrıca yurt dışında da orijinal adıyla kullanılması konusunda gerekli adımlar atılır diye umut ediyorum.