Bu Kuş Yuvaları İnsanlar İçin

22.10.2021 / Kültür / Sanat / Genel

Sanatçı Charlie Baker, dalları ve çubukları kullanarak oluşturduğu devasa kuş yuvalarında sizi manzaranın keyfini çıkarmaya davet ediyor.

Bu Kuş Yuvaları İnsanlar İçin

Aslen New Yorklu olan ve New York Botanik Bahçesi'nde peyzaj tasarımı okuyup taş duvarcılık ve marangozluk yapan Baker, yuva heykellerini yapmak için Long Island ormanlarından odun sağlıyor. İstediği formu oluşturmak için parçaları gerektiği gibi değiştiren ve büken sanatçı, yaptığı çalışma ile ilgili şunları söylüyor:

Kıvrımlı parçaların yarattığı hareket hissini seviyorum çünkü bana sanat eserinin yaşadığı, büyüdüğü hissi veriyor. Oluşturduklarımın çevreyle nasıl etkileşime girdiğini, doğayla nasıl bağ kurduğunu sürekli düşünüyorum. Bir mekân tasarlarken, onları boya gibi şeylerle kaplamak yerine, metal, ahşap, taş gibi hammaddelerin doğal renk ve dokularını kullanmayı tercih ediyorum.

“Büyülü açık hava anları” konusunda uzmanlaşmış Charlie Baker’ın muhteşem devasa kuş yuvalarına aşağıdan göz atabilir ve daha fazlası için Instagram hesabını ziyaret edebilirsiniz.

charlie baker artist wood 1

charlie baker artist wood 2

charlie baker artist wood 3

charlie baker artist wood 4

charlie baker artist wood 5

charlie baker artist wood 6

charlie baker artist wood 7

charlie baker artist wood 8