Büyüleyici Makro Fotoğraflar

06.10.2020 / Kültür / Sanat / Çevre

Bulgar fotoğrafçı Georgi Georgiev, doğanın göz alıcı fotoğraflarını çekmek için bu sevgiyi ekoloji eğitimi almış geçmişiyle birleştiriyor.

Büyüleyici Makro Fotoğraflar

Georgiev, amaçladığı fotoğrafı oluşturmak için doğada saatler geçirebilir. Model aldığı canlının pozisyon almasını bekler ve bazı zamanlar konuyu takip etmek için yerde sürünmek zorunda kalır. Onun makro fotoğrafçılığı, böceklerin küçük dünyasında peri masalı tadında ortamlar oluşturur.

bulgarian photographer georgi georgiev macro photography

Yalnızca doğal ışık kullanan sanatçı ışığı çok dikkatli seçer. Gün doğumu ya da günbatımında çekim yapmayı tercih eden ünlü sanatçı, “Doğanın her yerinde ilham bulabilirsiniz.” diyor ve ekliyor:

İlginç şekilleri, renkleri ve davranışlarıyla küçük canlılar ve gizemli yaşam alanlarına kadar; doğada sessizliği, huzuru, masumiyeti ve bakir güzelliği bulabilirsiniz. Tüm bu faktörler hayal gücünüzü geliştirmenize de yardımcı olur.

Aslında Georgi Georgiev'in makro fotoğrafları, duygularını ve fantezilerini yansıtan hayal gücünün aynalarıdır. Her fotoğrafta farklı duygular ortaya çıkarabilir. Öpüşmek üzere gibi görünen iki salyangoz veya yağmurda bir çiçeğe yapışan bir kelebek gibi fotoğraflar ormandaki yaşam hakkında farklı anlatılar oluşturur.

Bu muhteşem makro fotoğraflardan bazılarını görmek için galerimizi ya da daha fazlası için sanatçının websitesini ziyaret edebilirsiniz.

artist georgi photographer macro gallery