Cem Gelinoğlu Kimdir?

07.08.2022 / Biyografi

Oyuncu Cem Gelinoğlu hayatı merak ediliyor. Peki Cem Gelinoğlu kimdir? Cem Gelinoğlu Hangi Filmlerde Rol Aldı Gelin Beraber İnceleyelim

Cem Gelinoğlu Kimdir?

Vine ve İnstagram uygulamalarından edindiği takipçilerle tanınmaya başlayan Cem Gelinoğlu yazdığı ve oynadığı filmlerle de sevenlerini güldürüyor. Son olarak Aykut Enişte 2 sinema filmiyle karşımıza çıkan Cem Gelinoğlu bu filmin de senaristi ve oyuncusu durumunda. Peki Cem Gelinoğlu kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Yazdığı ve oynadığı filmler hangileridir? Tüm bu soruların cevapları içeriğimizde sizleri bekliyor.

Cem Gelinoğlu Kimdir?

Cem Gelinoğlu, 20 Temmuz 1983 yılında Düzce'de doğdu. Sosyal medyada çektiği Vine'lar ile adını duyuran Cem Gelinoğlu, yönetmen ve yapımcı Faruk Aksoy'un desteği ile sinemaya komedi alanında hızlı bir giriş yaptı.

2015 ve 2016'da vizyona giren senaryosunu kendisinin yazdığı ve başrolde oynadığı, Ali Kundilli adlı komedi filmlerinde Zeynep Aktuğ, Sami Aksu, Ezgi Tombul, Emre Mutlu, Bilal Kaya, İcmal Aktuna ile rol alan Cem Gelinoğlu, son dönem komedi oyuncuları arasına girerek bir hayran kitlesi edindi.

2016 yılında Caner Özyurtlu'nun yönettiği Yok Artık 2 filminde Şahin Irmak, Zafer Algöz, Şebnem Bozoklu, Onur Buldu ve Yağmur Tanrısevsin ile rol alan Cem Gelinoğlu, Aykut rolünü oynadı.

25 Ağustos 2017 tarihinde gösterime giren Şansımı Seveyim adlı komedi filminde başrolde Sabahattin karakterini canlandırdı.

Ünlü komedyen Cem Gelinoğlu, 2019 yılında aynı zamanda senaristi de olduğu Aykut Enişte filminde Melis Babadağ ile başrolü paylaştı.

Cem Gelinoğlu Kaç Yaşında

20 Temmuz 1983 tarihinde doğan başarılı oyuncu Cem Gelinoğlu bugün itibariyle 38 yaşındadır.

Düzce doğumlu olan ünlü isim lise eğitimine kadar yine Düzce'de yaşamıştır.

Toplam 7 filmde rol alan Gelinoğlu bu filmlerin 4 tanesini kendisi yazmıştır.

Cem Gelinoğlu Filmleri ve Dizileri