Cengiz Ünder Avrupa'da İlk 100'de

9.1.2019 / Spor

Avrupa’nın büyük ligleri baz alınarak yapılan araştırmada en değerli oyuncular açıklandı. Milli oyuncumuz Cengiz Ünder 64. sırada yer aldı.

Cengiz Ünder Avrupa'da İlk 100'de

Uluslararası Spor Araştırmaları Merkezi (CIES)’in, Avrupa ligleri baz alınarak çıkarttığı 2019’un en değerli futbolcuları raporu açıklandı. Yaş, mevki, performans gibi birçok değerin kıstas alındığı raporda en değerli futbolcu olarak, Paris Saint Germain formasını terleten Kylian Mbappe seçildi. Mbappe’nin değeri 218.5 milyon dolar.

Avrupanın en değerli futbolcuları olan Kylian Mbappe, Harry Kane, Neymar, Raheem Sterling ve Mohammed Salah’ın ilk beşte yer aldığı liste

Harry Kane, Neymar, Raheem Sterling ve Mohammed Salah’ın ilk beşte yer aldığı listede, en çok konuşulan futbolcular arasında yer alan Messi 7.sırayı alırken, geçtiğimiz sezon transfer ücretiyle gündeme oturan Christiano Ronaldo 19.sırada yer bulabildi.

2017 yılında Medipol Başakşehir'den 13.4 milyon euro karşılığında Roma'ya transfer olan milli futbolcumuz Cengiz Ünder ise, 2 yılda değerini 5’e katlayarak şu anki piyasa değerini 73.9 milyon euroya çıkardı ve Avrupa’nın en değerli 100 futbolcusu arasında 64. sırada yer aldı.

Roma formasıyla çıktığı 55 maçta 14 gol ve 10 asistle oynayan Ünder, bu performansıyla pek çok kulübün dikkatini çekiyor.