Çocuklar Algo Dijital ile Kodluyor

10.05.2018 / Bilim / Teknoloji / Eğitim

TEGV ve Google ortaklığında hazırlanan Algo Dijital sayesine artık çocuklar çok erken yaşlarda yazılım öğrenmeye başlayabilecekler.

Çocuklar Algo Dijital ile Kodluyor

Algo Dijital adlı bu platforma giriş yaptığınız zaman karşınıza yine bu platformda kodlanan “Gezegen Gezgini” adlı oyun ile karşılaşıyorsunuz. Oyundan önce kahramanlarımız Yuko ve Koçuba’nın kısa hikâyesinin anlatıldığı videoyu izleyebilirsiniz.

Yazılımın temeli olan algoritmayı çocuklara öğretmek için geliştirilen bu platform sayesinde artık çocuklar çok erken yaşta yazılım dünyasına büyük adım atmış olacaklar. Bu platform ile çocuklar sorunları daha hızlı çözmeyi öğrenecek ve neden sonuç ilişkisini daha iyi kurabilecekler.

algo dijital

I-AM İstanbul tarafından tasarlanan Algo Dijital ve Gezegen Gezgini oyunu sayesinde çocuklarınız geleceği kodlamaya başlayabilirler.

Gezegen Gezgini adlı oyun ile çocuklar kod blokları oluşturma öğreniyorlar. İzleyecekler her adımı önceden belirleyip planlamalarını yapıyorlar. Ardından ise yazılımı test ederek doğruluğunu ya da yanlışlığını test edebiliyorlar. Oyun her geçen bölümde yeni zorluklar ile karşınıza geliyor. Bu sayede oyun içinde algoritmayı da öğrenmiş oluyorsunuz.

Bu platformun en güzel yanlarından bir tanesi de ücretsiz olması. Ücretsiz olarak kullanıma sunulan Algo Dijital sayesinde yazılım dünyasına hızlıca giriş yapabilirsiniz. Çocuklar için tasarlanan bu platform aslında yazılım dünyasına girmek isteyen herkese hitap ediyor.

Bu platform ile ilgili ilk eğitimi TEGV gönüllüleri alıyor. Ardından ise gönüllüler çocukların yazılım konusunda hızlanmalarına katkı sağlayacaklar. Bu proje tüm TEGV noktalarında kullanılacak.

Algo Dijital: algodijital.com