Çöp Kamyonu Kanunu Hikâyesi

20.12.2021 / Genel

Çöp Kamyonu Kanunu, son zamanlarda özellikle trafikte seyir halinde olan kişiler arasında en çok bahsi geçen “uydurma” bir kanundur.

Çöp Kamyonu Kanunu Hikâyesi

Her ne kadar “uydurma” bir kanun olsa da doğruluğu her tarafından kabul edilen Çöp Kamyonu Kanunu, şu hikâye ile anlatılmaktadır.

Kadın taksiye binmiş ve havalimanına gitmek istediğini söylemiştir. Sağ şeritte yol alırken siyah bir araba park ettiği yerden aniden yola önlerine çıkar. Şoförü çarpmamak için sert şekilde frene basar. Taksi kayar, ama diğer arabaya çarpmaktan da kıl payı kurtulur.

Siyah arabanın sürücüsü camdan başını çıkarıp ağza alınmayacak küfürler eder ve bağırır. Taksi şoförü ise bu küfürler karşısında gayet sakin kalır ve diğer aracın şoförüne gülümser. İçten bir şekilde el sallayarak yoluna devam eder.

Şok içerisinde kalan kadın ise taksi şoförünün bu davranışına da şaşırır. Ardından 'Neden böyle davrandınız.' diye sorar kadın. 'Adam neredeyse arabanızı mahvedip ikimizi de hastanelik edecekti.' diye tamamlar sorusunu.

Taksi şoförü gülümseyerek devam eder yolculuğuna. Aynı zamanda da “Çöp Kamyonu Kanunu” diyerek cevap verir yolcusuna. Kadın, 'Çöp Kamyonu Kanunu nedir?' diye sorar taksiciye. Şoför ise kadının bu sorusunu cevapsız bırakmadı ve Çöp Kamyonu Kanunu’nu şöyle açıkladı.

Her tarafta içleri çöp dolu olarak dolaşıyorlar. Kızgınlığı, öfkeyi ve hayal kırıklığını biriktiriyorlar içlerinde. Ancak doldukça çöpleri bırakacak bir yer arıyorlar. Bu bazen ben bazen de siz olabilirsiniz. Kişisel algılamayın. Sadece gülümseyin. Onlar için iyi şeyleri temenni edin ve yolunuza devam edin. Onların çöpünü alıp işyerinize ya da evinize taşımayın veya sokaktaki diğer insanlara dağıtmayın.

Başarılı ve mutlu insanlar çöp kamyonlarının günlerini mahvetmesine ve ellerine geçirmesine izin vermezler. Hayat sabahları pişmanlıklarla uyanmak için çok kısa, dolayısıyla size iyi davranan insanları sevin iyi davranmayanlar için iyi temennilerde bulunun. Hayat, %10 onunla ne yaptığınız, %90 onu nasıl alıp karşıladığınızdır.