Darıca Hobbit Evleri

13.02.2021 / Fotoğraf: Gökhan GÜRLEYEN / Seyahat / Eğlence

Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Sahil Parkı’nın içerisinde yer alan Hobbit Evleri, İstanbul’dan günübirlik ziyaretçi akınına uğruyor.

Darıca Hobbit Evleri

Hobbit Evleri, Kocaeli’nin Darıca ilçesinde yer alıyor. İstanbul’dan özel aracınız ile 1.30 – 2.30 saatlik yolculuk ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca Marmaray ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Avcılar’dan 2.30 saatlik bir yolculuk ile ulaştık. Aşağıda bıraktığımız konuma tıklayarak çok rahat ulaşım sağlayabilirsiniz.

Darıca Hobbit Evleri

İçerisinde ücretsiz otoparkı bulunan Darıca Hobbit Evleri, doğası ile ziyaretçileri büyülüyor. İçerisinde mescit, tuvalet ve daha birçok etkinlik için yer de bulunan park, ayrıca sahil kenarında yer alıyor. Yürüyüş yapabileceğiniziz gibi bisiklet, paten ya da kaykay da kullanabilirsiniz.

Darıca Hobbit Evleri

Park içerisinde kamelyalar ve piknik alanları da mevcut. Darıca Hobbit Evleri’ni ziyaret edeceğiniz zaman yanınızda piknik malzemeleri de getirebilirsiniz. Hem gezer hem de doğa içerisinde ya da deniz kenarında pikniğinizi yapabilirsiniz.

Darıca Hobbit Evleri, tamamen süs amaçlı yapılmış olup içerisine ziyaretçi kabul edilmiyor. Kapısının önünde ya da çevresinde fotoğraf çekilebilirsiniz ama asla içerisine giremezsiniz.

Darıca Hobbit Evleri

Darıca Hobbit Evleri’ni ziyaret ettikten sonra hemen yakınlarında bulunan Darıca Hayvanat Bahçesi’ne ya da Tuzla Viaport Marina’yı da ziyaret edebilirsiniz. Pandemi döneminde gittiğimiziz için Darıca Hobbit Evleri çevresinde yemek alabileceğimiz bir yer yoktu. Biz de Tuzla Viaport Marina’ya gittik. Hem yemeğimizi yedik hem de marinayı gezmiş olduk.

Darıca Hobbit Evleri

Darıca Hobbit Evleri, Darıca Hayvanat Bahçesi ve Tuzla Viaport Marina’yı tek seferde gezmek istiyorsanız sabah erkenden yola çıkmanızı tavsiye ederim. Öğlen saatlerinde yola çıkarsanız bir tanesine zaman ayıramazsınız. Biz yemek probleminden dolayı ve geç yola çıktığımız için Darıca Hayvanat Bahçesi yerine Tuzla Viaport Marina’ya gitme kararı almıştık.

Darıca Hobbit Evleri Galeri