Dev Fırça Darbesi, İki Farklı Zaman

27.08.2020 / Kültür / Sanat / Genel

Ressam David Ambarzumjan, iki farklı manzaranın aynı tuval üzerinde birleştiği Time in Brushstrokes serisini genişletmeye devam ediyor.

Dev Fırça Darbesi, İki Farklı Zaman

Her bir resim, biri kompozisyon boyunca gezinen geniş, etkileyici bir fırça darbesi içinde yer alan iki farklı zaman diliminin çarpıcı bir karşılaştırmasına sahip. Ambarzumjan, “Yeni resimler, aynı yerin iki farklı zamanını renkli kontrastlar ve gerçeküstü kompozisyonlarla yan yana getirmeye devam ediyor.” şeklinde açıklıyor bunu ve ekliyor:

Bu parçalar üzerinde çalışmaya pandemi sürecinde başladım. bu yüzden bizi, yani izleyiciyi görünüşte pasif bir rol üstlenmeye ve bunun yerine çevremizdeki hayvan dünyasına odaklanmaya çalıştım. Tüm bu farklı hayvanları doğal ve bazı durumlarda doğal olmayan ortamlarında boyamaktan çok keyif aldım.

David Ambarzumjan'ın resimlerinde geyik ve tilki gibi çeşitli hayvanların yanı sıra bir dizi farklı yerde yaşayan balık türleri yer alıyor. Örneğin Montmartre'deki köpekbalıkları, Paris'in ünlü sanat bölgesinden geçiyor. Tek bir mavi fırça darbesi, sessiz bir yaya caddesinde yüzen bir dizi büyük beyaz köpekbalığını kapsıyor. Zamanın Tükenmesi adlı bir başka resimde imparator penguenler, dinozorların kretase döneminin kuru ve kavrulmuş manzaralarıyla tanışıyor.

Ambarzumjan'ın gerçeküstü resimlerini görmek için aşağı kaydırabilirsiniz. Time in Brushstrokes serisi hakkında daha fazla bilgi edinmek için sanatçının Instagram hesabını takip edebilir ya da websitesini ziyaret edebilirsiniz.

montmartredeki köpekbalıkları, paris, David Ambarzumjan

David Ambarzumjan karanlık şehirde zebra

David Ambarzumjan ıssız şehirde geyik

David Ambarzumjan soğuk bir kış günü koyun

David Ambarzumjan, zamanın tükenmesi, dinozorlar kretase dönemi, imparator penguenler

David Ambarzumjan sal