Dev Tavşan Alex Gezginleri Rahatlatıyor

20.04.2022 / Genel / Seyahat

Her ne kadar heyecan verici olsa da seyahatler birçok zaman endişelenmenize sebep olabilir. Neyse ki, bununla başa çıkmanın yolları var.

Dev Tavşan Alex Gezginleri Rahatlatıyor

Bazıları, sinirleri yatıştırmak için bir hayvanın sakinleştirici varlığından daha iyi bir şey olmadığını söylüyor. San Francisco Uluslararası Havalimanı'ndaki Wag Brigade'in fikrinin temelini de bu oluşturuyor. Program, sıkıntılı yolculara konfor ve eğlence sağlamak için terapi sertifikalı hayvanları havalimanının terminallerine getiriyor.

2013 yılında kurulan ekipteki evcil hayvanlarının çoğu, köpek gibi geleneksel terapi hayvanlarından oluşsa da, kısa süre önce aralarına şaşırtıcı bir arkadaş daha eklendi; Büyük Alex isimli 28 kiloluk bir Flaman Dev Tavşanı. San Francisco SPCA'nın Hayvan Destekli Terapi (AAT) Programı aracılığıyla sertifikalandırılan ve mizaçları bakımından havaalanına uyum sağlayabilen 14 köpek, Lilou adında bir domuz ve Büyük Alex’le birlikte 16 benzersiz hayvandan oluşan ekip, yolcuların seyahatini daha keyifli hale getirmek için ellerinden geleni yapıyor.

Evcil tavşanların en büyük cinsi olan Flaman Devleri, cana yakınlıkları ve uysal yapıları ile bilinirler. Zorlu koşullar altında yaşadığı merkezi bir California tavşan çiftliğinden kurtarılan ve başlangıçta hastalıklarından dolayı yoğun bir tedavi gören Alex'in ise bu sürece uyum sağlayıp sağlayamayacağı konusunda endişeler vardı. Fakat üzerinde "Pet Me!" yazan yeleğiyle havaalanında dolaşmaya başlayan Alex, şimdiden huzursuz gezginlere rahatlatıcı ve kaliteli zaman sunmaya başladı.

Şimdi hem sevgi dolu bir aileyle yaşıyor ve hem de bu sevgiyi insanlarla etkileşim kurarak paylaşıyor. Siz de bu sevgiye ortak olmak isterseniz, Alex the Great'in havaalanı ziyaretlerini ve diğer maceralarını Instagram'dan takip edebilirsiniz.

San Francisco SPCA Alex The Great

San Francisco SPCA Alex The Great