Devasa Bir Göze Benzeyen Ay Fotoğrafı

18.12.2020 / Kültür / Sanat / Genel

Fotoğrafçı Zach Cooley, Kuzey Windows Kemeri tarafından çerçevelenen ve devasa bir göz gibi görünen dolunay görseliyle yoğun ilgi gördü.

Devasa Bir Göze Benzeyen Ay Fotoğrafı

Böylesine gerçeküstü bir manzara fotoğrafını tesadüfi bir çekim olarak görebilirsiniz ama Cooley için bu iş tam anlamıyla kapsamlı bir programın sonucu. "Herhangi bir zamanda ve konumda ayın tam olarak nerede görüneceğini görmeme olanak tanıyan PlanIt!, The Photographer’s Ephemeris (TPE) ve PhotoPills gibi birden fazla özel fotoğrafçılık uygulaması kullanıyorum." diyerek işi ne kadar ciddiye aldığını gösteren sanatçı, Utah'daki Arches Ulusal Parkı'na gittiğinde de unutulmaz bir deneyim yaşamayı umuyordu.

Bir gün batımını veya güneşin doğuşunu izlemek çoğu kişi için yaygındır ancak ay için aynı şeyi söylemek pek mümkün değil. Bu amaçla fotoğrafçılık üzerine pratikler yapmaya başlayan Zach Cooley, daha iyi fotoğraflar yakalamaya çalışırken dünyanın uydusunun büyüleyiciliğine kendini kaptırdı. Doğru zamanda ve doğru yerde olmanın öneminden bahseden ay fotoğrafçısı şunları söyledi:

Hassas hizalama için tam olarak doğru yerde durmanız gerekir ve yanlış yönde birkaç adım atmanız hedefi kaçırmanıza sebep olabilir. Fakat hiçbir fotoğrafımda doğru hizalamam sebebiyle bu denli mutlu olmamıştım ve planladığım gibi bir çekim yakaladığım için kendimle gurur duyuyorum.

Bu harika görseli ve diğer ay fotoğraflarını görmek için galerimizi ziyaret edebilir ya da Cooley’in Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

zach cooley moon photo, devasa bir göze benzeyen ay fotoğrafı