Dijital Dünyada İçeriğin Önemi

4.10.2019 / Bilim / Teknoloji / Genel

Dijital dünyada içerik, web siteleri için kritik önem taşımaktadır. Benzersiz içerik sitenize gelen tekil kullanıcı sayısını arttırır.

Dijital Dünyada İçeriğin Önemi

Dijital pazarlama yapmak için bir web sitesi açtığınız zaman içerisine bol bol ürün eklersiniz. Fakat bu size müşteri çekmeyecektir. Web sitenizin altında açacağınız blog ve içerisine yazacağınız benzersiz içerikler ile sitenize kullanıcı çekmeye başlayabilirsiniz. Gelen kullanıcılar da yazdığınız makaleler ile ürün satışına yönlendirebilirsiniz.

Pazarlama yaparken kullanacağınız içeriklerin benzersiz olmasına dikkat. Başka sitelerde kullanılan metinler, sizi hem müşterilerinizin gözünde düşürür hem de Google tarafından kopya site olarak algılandığınız için aramalarda son sıralarda çıkarsınız.

dijital dünyada içeriğin önem

Dijital Analizler

Web sitenizde birden fazla konuda yazdığınız zaman bir takım analiz yaparak en çok hangi konuda müşteriye ulaştığınızı görebilirsiniz. Bu sayede o konuda yoğunluk vererek daha çok kullanıcıya ulaşabilir ve o kullanıcıları ürünlerinize yönlendirebilirsiniz.

Dijital içeriğinizi oluşturduktan sonra hemen yayınlamamanızı tavsiye ederim. Öncelikle yazınızın SEO uyumlu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Bu konuda bilgi sahibi değilseniz sizin için yazılarınızı değerlendirebiliriz. Bu konuda iletişim sayfasından bize ulaşabilirsiniz.

dijital dünyada içeriğin önemi

Blog Sayfası Her Zaman Olmalı

Bir e ticaret sitesi kurduğunuz zaman bile içerisinde mutlaka blog kurmanız gerekiyor. Orada yazacağınız her makale ile kullanıcılara karşı güven duygusu verirsiniz. Çünkü blog sayfalarında paylaşacağınız her bilgi insanların sizi tanımasını sağlayacaktır. Yazılarınızı nasıl yazacağınızı bilmiyorsanız bu makaleyi inceleyebilirsiniz.

dijital dünyada içeriğin önemi

Reklam Sağlayıcıları İçin Önemi

İçerik siteleri yazdıkları makaleler ile Google gibi firmalara da istatistik sağlıyor. Mesela bir turizm sayfanız var ve burada yat turları ile ilgili bir yazı yazdığınızı var sayalım. Sizin yazınızı okuyan bir kişi Google’da yapacağı her arama sonucunda yat konulu reklamlar görmeye başlar.

Günümüzde bir web sitesi kurup Google Adsense gibi aracıları kullanarak gelir elde eden birçok kişi var. Sizin sitenizdeki bilgiler ile insanlara doğru reklam gösteren Google, hem sizin para kazanmanızı sağlıyor hem de kendisi para kazanıyor. Çünkü herkese tam aradığı reklamı göstermiş oluyor. Yani yat konulu bir yazı içerisinde çikolata reklamı görmek yatırımcıları da mutlu etmeyecektir. Bu yüzden Google bu konuya oldukça önem veriyor.