Disney Plus Show Yaptı

22.11.2019 / Genel / Sinema

Online dizi ve film izleme platformu Netflix'in yeni rakibi Disney Plus, 24 saatte ulaştığı üye sayısı ile büyük bir başarıya imza attı.

Disney Plus Show Yaptı

Disney'in uzun bir süre önce duyurduğu dijital TV platformu Disney Plus yayın hayatına 12 Kasım itibarıyla başladı. Yeni online TV platformu Disney+, aylık 6.99 dolara ve yıllık ise 69.99 dolara abonelikler satıyor.

Yayın hayatına başladığı ilk günde 10 milyon aboneye ulaşan Disney Plus, Netflix’e büyük rakip oldu. Bir günde yakaladığı üye sayısı ile dikkatleri üzerine çeken platform içerisinde birbirinden güzel dizi ve filmler yer alıyor.

Netflix’in 60 milyon üyesi bulunurken Disney’e ait diğer online yayın platformu Hulu’da 28 milyon abone bulunuyor.

disney plus shov yaptı

Disney ve Netflix arasındaki abone yarışı da artık resmen başlamış görünüyor. Disney abone sayısını artırmak için ABD GSM şirketleriyla ortaklık yapıyor. Verizon aboneleri bir senelik ücretsiz Disney aboneliği kazanıyor.

Büyük hayran kitlesi bulunan Marvel dizilerinin Disney Plus’ta yayınlanacak olması, Netflix’i korkutuyor. Çünkü The Mandolarian gibi Star Wars dizilerini de yayınlamaya başlayan Disney, sadece bir günde 10 milyon abone topladı.

Disney Plus, 2020 yılı içerisinde Türkiye’de yayın hayatına başlayacak.