Doğanın Harika Dönüşümü

22.04.2022 / Çevre / Kültür / Sanat

Montrealli sanatçı Raku Inoue, doğada bulunan atıl malzemeleri geri dönüştürerek çarpıcı hayvan aranjmanları oluşturuyor.

Doğanın Harika Dönüşümü

Bulduğu yaprak ve dal gibi malzemeleri kullanarak, kırmızı tonlu kuşlardan rengarenk balıklara kadar farklı hayvanların şekillerini oluşturan sanatçı, doğayı her zaman büyük bir ilham kaynağı olarak kabul ediyor.

Arka bahçesinde bulunan çeşitli çiçek ve ağaçlardan düşen sap ve yaprakları toplayarak çiçek kreasyonları yapan Raku Inoe, çalışmalarını yaparken bir sonraki adımda ne olacağını çevrenin belirlemesine izin veriyor. Bu nedenle aranjmanlarının renk paleti mevsime göre değişiyor.

Genellikle, ilginç bulduğum yapraklar veya dalları topluyorum. Materyaller skalamın genişliğine göre bundan en çok faydalanabileceğim konuyu belirliyorum. Her iki durumda da malzemelerin güzelliğini vurgulamayı ve yaratımlarımda doğanın parlamasına izin vermeyi seviyorum.

Doğanın bu harika dönüşümünü görmek için galerimizi ziyaret edebilir ve daha fazlasını için sanatçının Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Raku Inoue art gallery