Down Sendromlu Oğluyla Takılmaları İçin Para Teklif Etti

31.03.2023 / Genel

2008 verilerine göre ABD'de yaşayan her 1.200 kişiden 1'i Down sendromlu ve sosyal bir yaşam sürdürmek için mücadele ediyor.

Down Sendromlu Oğluyla Takılmaları İçin Para Teklif Etti

Missouri'de yaşayan 24 yaşındaki Christian Bowers da bu durumdan muzdarip bir genç. Onun fazlasıyla arkadaş canlısı olduğunu; normalde toplum içine çıktığında dışarıda gördüğü herkesi evine davet edecek kadar sıcakkanlı olan Christian’ın, sonrasında çağırdığı kişileri saatlerce evde beklediğini ve kimsenin gelmemesine çok üzüldüğünü söyleyen anne Donna Herter'in ise bu durumu tersine çevirmek için aklına harika bir fikir geldi.

Facebook'ta bir paylaşım yaparak, “20-28 yaşları arasındaki erkeklere onu ziyaret etmeleri ve ayda iki kez birkaç saat video oyunu oynamaları karşılığında 80 dolar teklif edenHerter, beklemediği kadar yoğun bir ilgiyle karşılandı.

Christian Bowers Down Syndrome Story

Belki birkaç kişiden dönüş alabilirim umuduyla paylaştığı postun 6 binden fazla kez paylaşılmış ve İrlanda'dan Japonya'ya kadar dünyanın birçok yerinden insanın ilgisiyle karşılanmış olduğunu görünce adeta şok oldu. Sözleri sadece down sendromlu çocukların ebeveynleri arasında değil, Bowers'la arkadaş olmak isteyen her kesimden insanda yankı uyandırdı.

Sonunda ilk planlamalar yapıldı; dört genç adam video oyunları oynamak ve film izlemek için Christian'ı ziyaret etti. Ve işin en iyi kısmı ne mi? Hiçbirisi ödemeyi kabul etmedi. Üstüne üstlük Christian'ın bu hikâyesi, daha fazla insanın onun hayatına dâhil olması için ilham verdi. Örneğin; Sevgililer Günü'nü Louis Blues ve New York İtfaiyesi İstasyon 32'den bir grup memurla takılarak ve atıştırmalıklar yiyerek geçirdi.

Aile o kadar çok istek aldı ki, Herter her şeyi takip etmek ve planlamak için bir planlayıcı satın almak zorunda kaldı. Görev o kadar başarılı oldu ki, Christian Temmuz'a kadar rezerve edildi. Herter, "Oğlumuza gösterilen sevgi inanılmaz," diyor ve ekliyor:

Christian, arkadaş edinmenin cennet gibi hissettirdiğini söylüyor. Yüzünde bir gülümsemeyle yatağa giriyor ve ertesi günü iple çekiyor.

Christian Bowers Down Syndrome Story

Christian Bowers Down Syndrome Story

Christian Bowers Down Syndrome Story