Dünyanın En Büyük Tuval Resmi

17.09.2020 / Kültür / Sanat / Genel

Sanatçı Sacha Jafri, sanatını yardıma muhtaç çocuklara para toplamak için kullanarak dünyada büyük bir farkındalık oluşturmak istiyor.

Dünyanın En Büyük Tuval Resmi

COVID-19 sebebiyle Mart ayından bu yana Dubai'deki Atlantis The Palm'da vaktini geçiren ve burada dünyanın en büyük tuval resmi üzerinde çalışan Sacha Jafri, “İnsanlığın Yolculuğu” başlıklı muazzam sanat eseriyle, İnsanlık İlhamı projesinin bir parçası olmak ve yoksulluk içinde yaşayan çocuklar için sağlık ve eğitim girişimlerini finanse etmek için 30 milyon dolar toplamayı amaçlıyor.

sacha jafri humanity inspired

Ünlü ressamın kısa bir süre içinde tamamlamayı planladığı resim iki futbol sahası büyüklüğünde. Kasım ayında Atlantis The Palm'da halka açılacak çalışma ve gerçekten de dünyanın en büyük tuval resmi olup olmadığı konusunda belgelenmek üzere Guinness Rekorlar Kitabı tarafından değerlendirilecek. Daha sonra Jafri'nin tuvali, 60 küçük tabloya bölünecek ve Aralık ayında bir yardım müzayedesinde satılacak.

Sanatçının proje için hedefi sadece çocuklara yardım parası toplamak değil. Aynı zamanda COVID-19'un dünyanın en fakir toplulukları üzerindeki yıkıcı etkileriyle mücadele etmek için bir milyar insanı bir araya getirmek ve UNICEF, UNESCO ve UNHCR gibi kuruluşlarla ortaklık kurarak, dünyanın dört bir yanındaki çocukların yaşamları üzerinde gerçek bir etki yaratmak.

Sacha Jafri’nin bu büyük amacına doğrudan ya da dolaylı olarak katkı sağlamak amacıyla sanatçıyı Instagram hesabı üzerinden takip edebilirsiniz.

sacha jafri the worlds largest canvas paint

sacha jafri dünyanın en büyük tuval resmi

sacha jafri guinnes rekorlar kitabı