Dünyanın En Mavi Gölü: Diablo

11.06.2019 / Seyahat / Çevre

Diablo Gölü, sıra dışı renginden ve bulunduğu konumdan dolayı hem fotoğrafçılar hem de gezginler için eşi bulunmaz bir seyahat noktası adeta.

Dünyanın En Mavi Gölü: Diablo

Fotoğrafçı Nathaniel Wise, kamerasını, gezegenimizin gizemli güzelliklerini keşfetmek için bir araç olarak kullanıyor. Günümüzde ABD'nin Kuzeybatı Pasifik (PNW) bölgesinde keşiflerine devam eden sanatçı, seyahati esnasında doğanın nefes kesen manzaralarını yakalamak için her gün onlarca kilometrelerce yol kat ediyor.

diablo gölü abd

Yakaladığı en unutulmaz görüntülerinden biri, Washington’un North Cascades Ulusal Parkı’ndaki Diablo Gölü. Şimdiye kadar gördüğü en mavi su olduğunu söyleyen Wise, göl için “Zümrüt yaprakları dökülmeyen güçlü ağaçların fonunda titreyen elektrikli bir gök mavisi adeta.” tabirini kullanıyor ve ekliyor:

Çevresinde bulunan tepelerdeki buzul akışı nedeniyle çarpıcı bir mavi-yeşil renk, bu zamana kadar tanık olduğum en canlı göllerden birini sundu bana. Çoğu insan haklı olarak geniş açıdan tüm sahneyi çekerek muhteşem bir görüntü yakalamaya çalışıyor fakat ben bu güzelliğin küçük bölümlerini izole ederek bir telefoto yaklaşımı ile başka bir görsel keyif sunmaya çalıştım.

4 farklı lens yardımıyla elde ettiği görüntüler Diablo Gölü ve çevresinin bu zamana kadar çekilmiş en harika fotoğrafları arasına giriyor. Hadi gelin, bu keyifle yolculuğa birlikte çıkalım.

diablo gölü doğa

diablo gölü manzara fotoğrafları

diablo gölü doğal güzellik

diablo gölü ve çevresi

diablo gölü çevresi

diablo gölü ve çevresi

diablo gölü ve çevresi

diablo gölü