Dünyanın En Sıra Dışı İkizleri

27.07.2022 / Genel

Lucy ve Maria Aylmer kardeşler, biri düz, kızıl saçlı ve mavi gözlü diğeri ise siyah kıvırcık saçlara ve bronz tene sahip ikizlerdir.

Dünyanın En Sıra Dışı İkizleri

Beyaz bir baba ve yarı-Jameikalı bir annenin çocukları olan kızlar kimseyi ikiz olduklarına inandıramıyor. Çünkü ikizlerden Lucy beyaz Maria ise siyahi. "Aynı şeyleri giysek bile bırakın ikizi kardeş gibi bile görünmüyoruz" diye konuşan Lucy insanları inandırmak için doğum belgelerini gösterdiklerini söylüyor...

Maria ve Lucy, elbette ki çift yumurta ikizleri. Yani tek bir yumurtanın ikiye bölünmesi sonucunda oluşmayan, ayrı ayrı yumurtaların aynı anda döllenmesi sonucu oluşan ikizler. Bu tür ikizlerde genellikle annede birden fazla yumurta aynı anda üreme kanalında bulunur ve erkeğin spermleri bunları bir arada dölleyebilir. Bu da, iki yavrunun ikiz olmasına rağmen, birbirinden tamamen farklı genleri taşıyan spermlerden gelen genomlara sahip olmalarına neden olur. Bu durumda yavrular, farklı gözükürler.

dünyanın en ilginç ikizleri maria ve lucy

Fotoğraftan da anlayabileceğiniz üzere; baba Aylmer beyaz tenli ve Kafkas kökenli, anne Aylmer ise yarı Jamaikalı. Çiftin toplamda 5 çocuğu bulunuyor. Ve onlar da anne ve babalarının bu genlerini karışık şekilde taşımışlar.

Lucy, Kafkas kökenli olan babasına benzerken Maria ise Jamaikalı annesine benziyor. Aile içerisinde annesi gibi bonus olan tek kişi de Maria. Yine babası kadar beyaz olan da sadece Lucy.

Şu an 20'li yaşlarında olan kardeşler, ikiz olduklarına ikna edebilmek için hep kimliklerini kullanmak zorunda kalıyorlar. Diğer kız kardeşleri ise yüz ve tarz olarak Lucy'e benziyor.

dünyanın en ilginç ikizleri maria ve lucy

dünyanın en ilginç ikizleri maria ve lucy