Dünyanın En Uzun Kulaklı Köpeği

14.07.2022 / Genel

ABD'de, Colarodo'da bulunan Harbor isimli köpek, 32 santimlik kulak uzunluğu ile Guiiness rekorlar kitabına girmeye hak kazandı.

Dünyanın En Uzun Kulaklı Köpeği

İki kulak açılarak ölçüldüğünde ortaya çıkan ölçü, 59 santimlik dünyanın en kısa adamından daha uzun. 

Köpeğin sahibi Jennifer Wert, köpeği yolda görenlerin hayretler içinde kaldığını ve fotoğraf çektirmek istediklerini söyledi. Wert, bazen köpeğinin kulaklarına takılarak düştüğünü anlattı. Harbor, "en uzun kulaklı köpek" unvanını, Illinois'te bulunan 34 santimlik kulak uzunluğu olan Tigger isimli köpeğin ölmesinden sonra aldı.

Amerika'nın Colorado Eyaleti'nde bir evde bakılan Harbor cinsi köpeğin, oldukça uzun kulakları sayesinde Guinness Rekorlar Kitabı'nın 2012 baskısına gireceği açıklandı.

Guinness yetkilileri yapılan başvuruların değerlendirildiğini, 2012 Rekorlar Kitabı'nda 'Harbor' cinsi köpeğin dünyanın yaşayan en uzun kulaklı köpeğinin seçildiğini bildirdi. Oldukça sevimli olan bu köpeğin sağ kulağının 34.3, sol kulağının ise 31.1 santimetre uzunluğunda olduğu açıklandı.

Köpekler dünyanın en sevimli hayvanlarından biri, ancak köpekleri çok özel kılan bir şey daha var; tür olarak fiziksel özellikler ve boyut açısından inanılmaz farklılıklar sergiliyorlar. Yani dünyada başka hiç bir türde belki de bu kadar çeşitli fiziksel özellikler ile karşılaşılmıyor.

Örneğin kimi köpeklerin minicik kulakları varken bazılarınınsa koskocaman, upuzun kulakları var. İşte yazımızın konusu olan Harbor isimli bu koca kulaklı köpeklerin efendisi! kendisi gelmiş geçmiş en uzun kulaklı köpek olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na adını yazdırmayı başardı.