Efsane Yapım Matrix Geri Dönüyor

22.08.2019 / Sinema / Genel

The Matrix serisi ile ilgili heyecan verici gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Efsane filmin çekimlerine gelecek yıl başlanılıyor.

Efsane Yapım Matrix Geri Dönüyor

Çekimlerine gelecek yıl başlanacak yeni The Matrix filmiyle ilgili edinilen son bilgilere göre, Serinin başrol oyuncuları Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss da Neo ve Trinity olarak geri dönüyor.

Matrix 4

Filmle ilgili ilk söylentiler, orijinal filmlerde Reeves’in dublörü olan John Wick 3 yönetmeni Chad Stahelski’den gelmişti.

Zak Penn’in yazacağı senaryoyla başrolünde Michael B. Jordan’ı izleyeceğimiz bir The Matrix filmi olacağı haberleri de geçen haftalarda gündemdeydi. 4. filmin senaryosunu Lana Wachowski yazıyor. Yönetmen koltuğu da Lana Wachowski’ye emanet. Bu projede Lilly Wachowski olmadan çalışacak olan yönetmen, The Hollywood Reporter’a yaptığı açıklamalarda kardeşiyle birlikte 20 yıl önce keşfettikleri bu evrenin, gerçeklikle çok daha ilgili bir hale geldiğini söyledi.

Matrix 4 Geliyor

Serinin baş karakterlerinin yeniden hayatına dönüyor olduğu için duyduğu heyecanı dile getiren Wachowski, filmin prodüksiyonunu Avustralyalı yapımcı Grant Hill’le birlikte üstlenecek. 2019’a damga vuran Keanu Reeves, kariyerinin en görkemli rolüne uzun bir aranın ardından geri dönecek. Son yıllarda Jessica Jones ve Wisting gibi dizilerde izlediğimiz Carrie Anne-Moss da kült mertebesine erişmiş Trinity karakterini yeniden canlandıracak.