Eğlenceye Doyacağınız Bir Oyun Sitesi

16.04.2020 / Eğlence / Genel

Evlerimize kapandığımız şu süreçte okumadığımız kitap, izlemediğimiz film kalmadı belki de. Peki ya oynamadığımız beceri oyunları?

Eğlenceye Doyacağınız Bir Oyun Sitesi

İşte size, içinde 7 adet basit fakat sıkıcı olmayan benzersiz oyunlara sahip bir web sitesi: http://zzzscore.com/. Gerek zihinsel pratik gerekse el çabukluğu gerektiren bu yetenek oyunlarıyla sizi ekran başına kilitleyecek olan sitede, skorlarınızı yakın çevrenizle paylaşabilir ve tatlı bir rekabet ortamı da oluşturabilirsiniz.

Hadi biraz oyunlarımızdan bahsedelim:

- Farklı Rengi Bul

Kareler içinde sunduğu renklerden ton olarak farklı olanını işaretlemeniz gereken, 4 kareyle ve belirgin tonlarla başlayan bu oyunda, giderek artan karelerde giderek benzerliği artan tonları bulmaya çalışıyorsunuz. Ayrıca zamanla da yarışıyorsunuz. Toplam 1 dakika içinde yakaladığınız ton farkları skorunuzu belirliyor.

zzzscore brain puzzle, color sense test, farklı rengi bul

zzzscore brain puzzle, color sense test, farklı rengi bul

- Aynı Rengi Bul

Bu oyunda da farklı bir renk bulmanız gerekiyor fakat bu sefer sistemin size üst çubukta verdiği rengi, kutucuklarda verilenler içerisinde bulup işaretlemeniz gerekiyor. Her bir kutucukta oldukça farklı tonlarda başlayan oyun, 4 kareden toplamda 9 kareye kadar çıkıyor ve ton farkları giderek benzer hale gelerek devam ediyor. Toplam 1 dakika içinde yakaladığınız ton farkları skorunuzu belirliyor.

zzzscore brain puzzle, color sense test 2, aynı rengi bul

zzzscore brain puzzle, color sense test 2, aynı rengi bul

- Kakalardan Kaç

Tepenize yağan kaka figürlerinden, sağ ve sol yön tuşlarıyla kaçmaya çalıştığınız bu oyunda, sağ üstte gösterdiği her levelde giderek artan ve hızlanan parçalardan oldukça hızlı ve zekice kaçarak skor elde etmeye çalışıyorsunuz.

zzzscore brain puzzle, quickness test, avoid poo plus, kakalardan kaç

- Aklında Tut

Benzer figürleri bulmaya çalıştığınız 16 kareden oluşan bu hafıza oyununda, oyuna başlarken size 3 saniye boyunca figürlerin tamamı gösteriliyor ve hemen ardından kayboluyor. Gördüklerinizi aklınızda tutup bir an önce oyunu tamamlamak ise size kalıyor. Tüm figürleri bulup oyunu tamamladığınız süre ise skorunuz oluyor. Ama unutmayın, bu oyunda saliseler bile önem arz ediyor.

zzzscore brain puzzle, memory quickness test, aklında tut

zzzscore brain puzzle, memory quickness test, aklında tut

- 1’den 50’ye Kadar 

Bu oldukça enteresan bir oyun. 1’den 50’ye kadar olan sayıları sırasıyla işaretlemeniz gereken ve toplamda 25 kareyle başlayan oyunda, sayılarımız oldukça karmaşık dizilmiş durumda. Hızlı bir şekilde yerlerini tespit edip işaretledikçe, yerlerini yeni sayılar alıyor, ta ki son 25 sayı kalana kadar. Ardından işaretlediğiniz her sayının kutucuğu kaybolarak, sona yaklaştıkça kolaylaşan bir hale geliyor. Toplamda harcadığınız süre ise skorunuz oluyor.

zzzscore brain puzzle, quickness test 1 to 50, 1den 50ye kadar

zzzscore brain puzzle, quickness test 1 to 50, 1den 50ye kadar

- Hücreleri Doldur

Toplamda 33 levelden oluşan bu oyunda, içinde sayıların yazılı olduğu kutucukları başlangıç baz alarak, toplamda yazan sayı kadar ilerletip boştaki kareleri aynı renkle doldurmaya çalışıyorsunuz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken şey şu. Geri adım atmak yok; tüm kareleri tek ilerleyişte doldurmalısınız. Bu yüzden stratejik bir şekilde adım atmanız önemli. Hem süreyle yarışıyor hem de atladığınız seviye ile skor belirliyorsunuz.

zzzscore brain puzzle, fill cells, hücreleri doldur

- Dokunma

İçlerinde en zoru diyebileceğimiz bu oyunun adı dilimiz için oldukça uygun aslında. Aşağı doğru akan siyah ve beyaz bloklar var. Seri bir şekilde siyah bloklara dokunmanız ve beyaz bloklara dokunmamanız gerekiyor. Oldukça hızlı olmanız gereken bu oyunda, yanmadığınız süre skorunuzu belirliyor.

zzzscore brain puzzle, dont tap, dokunma