Ekrem Karakaya Kimdir?

06.07.2022 / Biyografi / Genel

Doktor Ekrem Karakaya, Konya'da yaşanan vahşette hayatını kaybetti. Bu olay tüm Türkiye'yi yasa boğdu.

Ekrem Karakaya Kimdir?

Konya Şehir Hastanesi'nde görev yapan Kardiyoloji Doktoru Ekrem Karakaya bir hastası ile arasında çıkan tartışma sırasında silahlı saldırıya uğradı ve ağır yaralandı.Yunak Devlet Hastanesi’nde güvenlik görevlisi olarak çalışan Hacı Mehmet Akçay saat 14.30 sıralarında Kardiyoloji Uzmanı Doktor Ekrem Karakaya’nın tabancayla başına ateş açtı.

Aynı silahla daha sonra kendisine ateş eden güvenlik görevlisi hayatını kaybetti. 

Kardiyoloji Doktoru Ekrem Karakaya, kariyerine Sağlık Bakanlığı Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde başlamıştır. Daha sonra sırasıyla;

  • Özel Melikgazi Hastanesi (2011 - 2011)
  • Özel Avrupa Hastanesi (2011 - 2011)
  • Özel Dünyam Hastanesi (2011 - 2013)
  • Karabük Üniversitesi Karabük Eğitim Ve Araştırma Hastanesi (2013 - 2020)
  • Konya Şehir Hastanesi (2020-...) bünyesinde görev yapmıştır.

Yunak İlçe Devlet Hastanesi'nde güvenlik görevlisi olarak çalışan Hacı Mehmet Akçay'ın 1 ay önce Dr. Ekrem Karakaya'ya annesinin anjiyo tedavisini yaptırdığı, tedaviden bir süre sonra annesinin hayatını kaybettiğini ve annesinin ölümünden Dr. Ekrem Karakaya'yı sorumlu tuttuğu ve bu nedenle Dr. Karakaya'ya saldırıda bulunduğu iddia edildi.

Hastane personeli hem Doktor Ekrem Karakaya hem de Hacı Mehmet Akçay’a acil müdahalede bulunsa da çabalar sonuç vermedi ve hem saldırgan hem de doktor Ekrem Karakaya kurtarılamadı.

47 yaşındaki Ekrem Karakaya'nın Kayseri Develi’de dünyaya geldiği, 1999 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olduğu öğrenildi. Ayrıca doktor Ekrem Karakaya'nın, 7 ve 8 yaşlarında iki kız çocuğunun olduğu ifade edildi.

Müşahede altına alınan Doktor Ekrem Karakaya, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı..