Elektrikli Traktör Müjdesi

27.3.2019 / Ekonomi / Bilim / Teknoloji

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye'nin ürettiği yerli ve milli elektrikli traktörün prototipinin hazır olduğunu belirtti.

Elektrikli Traktör Müjdesi

Bekir Pakdemirli yaptığı açıklama da yerli üretim olan elektrikli traktörlerin 7 TL ile şarj olduğunda 8 saat süreyle çalışacağını belirtti. Hazır olan prototiplerin en yakın zamanda seri üretime geçmesi bekleniyor.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Alaşehir Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda Cumhur İttifakı'nın düzenlediği mitinge katıldı. Alaşehir de yapılan açıklamalarda tarıma dayalı organize sera bölgesi kuracaklarını belirtti. Ayrıca üretilen üzümlerin de Toprak Mahsulleri Ofisi aracılığı ile satın alınacağını, bölgeye gölet ve sulama kanallarının yapılacağını söyledi.

Elektrikli Traktör

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin açıklamaları şu şekilde oldu.

Yerli ve milli traktörümüz günlük 7 liralık şarjla akşama kadar 8 saat çalışacak. Prototiplerimiz seri üretime hazır. Onlar konuşur, biz yaparız. Son derece ekonomik olacak yerli traktörümüz, çiftçilerimizin mazot derdi bitecek. İnşallah seri üretime başlayalım, üretimden çıkan ilk traktörü Alaşehir'de birlikte deneriz.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 2014 yılından itibaren yoğun çalışmalar içerisinde olduklarını belirtti. İl genelinde önceliklerinin alt yapı olduğunu belirten Ergün, sadece Alaşehir ilçesinde 5 yılda toplam 226 milyon lira yatırım yaptıklarını kaydetti.