Emel Sayın'ın 'Kemal Sunal' Hatırası

12.08.2022 / Genel

Okurken Kemal Sunal hayranlığınızı katlayacak olan, Emel Sayın’ın Kemal Sunal ile yaşadığı inanılmaz anıyı sizler için derledim.

Emel Sayın'ın 'Kemal Sunal' Hatırası

Emel Sayın, o hatırayı şu cümleler ile anlatıyor..

O zamanlar tığ gibi delikanlı Kemal, cepte para çok… Oyuncu bir de…

Beraber ‘Mavi Boncuk’ filmini çekiyoruz. Bir gün setten çıktık eve gidiyoruz. Ben Laleli’de oturuyorum. Kemal, benden önce çıktı. Herkes yevmiyesini almış, taksiyle giden gitti, kendi arabasına binen bindi.

Bir baktım Kemal yürüyerek gidiyor. Üç kilometre kadar da var gideceği yer. Merak ettim, nereye gidiyor bu adam böyle diye. Uzun süre yürüdü. Sonra bir bankta bir adam yatıyordu. Kaldırdı adamı ve bir şeyler konuştular. Sonra adama para verdi. Şaşırmıştım..

Sonra biraz daha ileride bir lokantaya girdi.  Bir şey yemeden çıktı. Oraya da para bıraktı. Bıraktım takibi. Banktaki adama yaklaştım. ‘Tanıyor musunuz o az önce size para veren adamı’ diye sordum. ‘Adını bilmem, sormam da. Her gün para verir bana’ dedi.

Teşekkür ettim ve lokantaya doğru ilerledim. Aynı soruyu sordum. ‘Az önce gelen beyin borcu mu var size’ dedim. Tanımadılar beni. ‘Kemal Abi’nin mi? Yok hayır, biz her gün evsizlere yemek yediririz. Oda sağ olsun her gün uğrar masrafları karşılar.’ dedi.

 Ertesi gün Kemal’in yanına gittim. ‘Sen ne güzel bir adamsın ya’ dedim. Ne olduğunu anlayamadı. Sarıldım uzun uzun. Dakikalarca ağladım.