En İyi 5 Tarih Oyunu

07.08.2022 / Eğlence / Genel

Günümüz teknolojisi ile adeta gerçek hayattaymış hissi veren oyunlardan tarih konulu olan en iyi 5 oyunu sizler için derledim.

En İyi 5 Tarih Oyunu

Oyun dünyası ve oyunlar her ne kadar yeni dünyalar, karakterler ve olaylar yaratma konusunda başarılı olsa da tarihsel olaylara dayanan oyunların sayısı ve sevenleri de azımsanmayacak kadar fazla. Durum böyle olunca geliştiriciler tarihi en doğru şekilde yansıtabilecekleri tarihsel oyunlar geliştirmeye yönelebiliyor. Bu içeriğimizde tarihi en doğru şekilde işleyen en iyi tarihsel oyunlar hangileri? Yakından bakıyoruz.

1. Company of Heroes 2

Company of Heroes 2, Relic Entertainment tarafından geliştirilen ve Microsoft Windows platformu için Sega tarafından yayınlanan bir gerçek zamanlı strateji video oyunudur. 2006 yılında yapılmış olan Company of Heroes oyununun devamıdır. İlk oyundaki gibi, ikinci oyun da II.

2. Age of Empires IV

Age of Empires IV, Relic Entertainment tarafından geliştirilen ve 28 Ekim 2021'de piyasaya çıkan bir gerçek zamanlı strateji video oyunudur. Age of Empires serisinin oyunudur.

3. Crusader Kings II

Crusader Kings II, Paradox Development Studio tarafından geliştirilmiş ve Paradox Interactive tarafından yayımlanmış Orta çağ temalı strateji oyunudur. 14 Şubat 2012'de Microsoft Windows için çıkışını gerçekleştirmiştir.

4. Europa Universalis IV

Europa Universalis IV, Paradox Development Studio tarafından geliştirilmiş ve Paradox Interactive tarafından yayımlanmış strateji oyunu. Europa Universalis serisinin 4. oyunudur. 13 Ağustos 2013'te yayınlanmıştır. Kısaca EUIV ya da EU4 olarak da bilinir.

5. ATTILA

Total War serisi, tarih sever birçok oyuncunun keyifle oynadığı ve tarihsel olarak genelde doğru olan oyunlara sahip. Total War serisinin ise tarihsel olarak en doğru anlatıma sahip oyunu Total War: ATTILA. Milattan önce 395-800 yılları arasında bulunan Geç Antik Çağ’ı anlatan ATTILA, bu dönemi oldukça başarılı bir şekilde bizlere anlatıyor.

Tam anlamıyla bir geçiş dönemi olan Geç Antik Çağ Roma’sında yaşanan politik, kültürel, sosyal ve çevresel değişiklikleri tarihe neredeyse birebir uygun bir şekilde anlatan Total War: ATTILA, oynanış yönünden de genel olarak tarihsel savaş taktiklerine uyumluluk sağlıyor. Tüm bu elementleriyle ATTILA, Batı Roma İmparatorluğu'nun çöküşünü gerçeğe en uygun şekilde anlatan oyun olarak karşımıza çıkıyor.